Półfinaliści zostaną ogłoszeni do 10 kwietnia. Każdy z nich otrzyma po dwa Startup Passy (każdy o wartości 859,77 zł), umożliwiające nieodpłatny udział w konferencji oraz dostęp do wszystkich scen i matchmakingu z inwestorami i klientami.

Najlepsi na scenie Infoshare w Gdańsku

Najlepsze startupy zaprezentują się międzynarodowym funduszom VC i inwestorom związanym m.in. z Simpact Ventures czy Smart Impact Capital, a także przedstawicielom globalnych korporacji podczas największej konferencji technologicznej w Gdańsku. Łączna pula nagród w konkursie to 30 tysięcy euro w gotówce, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska. Zwycięzców poznamy podczas konferencji Infoshare w maju.

Spośród 20 najlepszych startupów wyłonionych w półfinałach Startup Contest, zostanie wybrany jeden, który zostanie zaproszony do uczestnictwa w VIII edycji InCredibles — programu mentoringowego dla młodych przedsiębiorców z wizją stworzonego przez Sebastiana Kulczyka.

Do grona InCredibles należy już ponad 50 spółek, w tym m.in. SunRoof Technology, Infermedica, Therapify, a także FibriTech – uczestnicy Startup Contest z 2021 r. W zeszłym roku dołączył do nich startup AI4SKIN – uczestnik Startup Contest z 2023 r. Program InCredibles to kilka miesięcy bezpłatnego wsparcia przez polskich i zagranicznych mentorów.

W tym roku udział w konferencji potwierdzili m.in inwestorzy związani z Pitchdrive, ZakaVC czy YouNickMint. Spotkania z inwestorami i partnerami odbywać się będą za pośrednictwem dedykowanej aplikacji do matchmakingu. Startupy będą także mogły zaprezentować swój projekt podczas wydarzenia w strefie Startup Expo oraz w specjalnej bazie, dostępnej dla inwestorów uczestniczących w konferencji.