Serwis jest bezpłatny i otwarty dla każdej osoby, która szuka wskazówek biznesowych i praktycznych narzędzi. Portal został przygotowany z myślą o przyszłych i obecnych przedsiębiorcach oraz już funkcjonujących firmach, jako wsparcie na każdym etapie biznesowej drogi – czytamy w komunikacie.

Firmove.pl – nowy serwis od ING

Obecnie Firmove.pl składa się z dwóch modułów: Przewodników oraz Aktualności. Treści dotyczą m.in.: weryfikacji pomysłu na biznes, finansowania, księgowości czy ekologicznych rozwiązań dla firm. Serwis krok po kroku prowadzi przez poszczególne zagadnienia istotne na każdym etapie życia firmy.

Na Firmove.pl użytkownicy mogą zapoznać się z wyzwaniami i możliwościami, z jakimi wiąże się obszar ESG. Bank chce zachęcać firmy do zrównoważonej działalności, dlatego w serwisie można znaleźć m.in. dobre praktyki, które umożliwią stworzenie biznesów perspektywicznych (np. umowa z dużym kontrahentem, spełnianie rosnących proekologicznych oczekiwań klientów) i odpornych na to, co może przynieść przyszłość (regulacje, które mogą bezpośrednio dotknąć również mniejsze firmy).

– Firmove.pl to kolejny krok w realizacji strategii ING, która zakłada wspieranie przedsiębiorczości oraz podnoszenie świadomości w obszarze ESG. Chcemy ułatwić zbudowanie zdrowego i konkurencyjnego biznesu, opartego na mocnych fundamentach – mówi Ewa Łuniewska, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.