Lease Now to platforma łącząca producentów, sprzedawców maszyn i urządzeń oraz przedsiębiorców i właścicieli firm. Za jej pomocą dostawcy mogą prowadzą sprzedaż, a klienci mają dostęp do finansowania. Wdrożenie podpisu mSzafir pozwala na w pełni zdalne zawarcie umowy leasingowej w Lease Now.

Jak przebiega podpisanie umowy leasingowej przez mSzafir?

Konieczne jest zalogowanie się klienta do bankowości elektronicznej Moje ING. Następnie po wyrażeniu zgody Moje ING przekazuje do KIR informacje o tożsamości. KIR wydaje jednorazowy certyfikat kwalifikowany. W dalszej kolejności klient potwierdza przez Moje ING zapoznanie się z dokumentem i chęć złożenia podpisu.

Klient może skorzystać z leasingu i podpisać umowę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie w pełni online, a cały proces trwa kilka minut. Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu – czytamy w komunikacie.

– Wdrożenie mSzafir w ING Lease jest istotnym krokiem w kierunku podniesienia poziomu cyfryzacji branży leasingowej. Jestem przekonany, że rezultatem stosowania mSzafir będzie optymalizacja obiegu dokumentów w firmie naszego partnera, co przełoży się na poprawę komfortu pracy i przyczyni do uproszczenia relacji pomiędzy pracownikami a klientami – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.