Nowa usługa w ofercie banku pozwala na dokonanie płatności za zakupy po 60 dniach. Finansowanie pokrywa wartość zakupu na firmę nawet do 100 tys. zł. Po pierwszym skorzystaniu z usługi, klient biznesowy otrzymuje od PragmaGO odnawialny limit, który może wykorzystać na kolejne zakupy.

Bramka płatnicza imoje od ING z płatnościami odroczonymi dla firm PragmaGO

Współcześni klienci, także biznesowi, szukają takich usprawnień i udogodnień, które zapewnią im wygodne i bezpieczne zakupy online.  Niewątpliwie do nich należą elastyczne metody płatności, wśród których coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania BNPL. Dla przedsiębiorców stają się one narzędziem, które mogą wykorzystywać w działalności na co dzień.

Kupującym pomagają w utrzymaniu płynności finansowej i uzyskaniu wyższej marży (dzięki np. możliwości nabycia towaru w większej ilości, w promocyjnej cenie). Dla sprzedających to sposób na zwiększenie konkurencyjności – firmy częściej i chętniej wybierają oferty, które pozwalają na przesunięcie terminu płatności.

Według raportu Worldpay „The Global Payments Report”, płatności buy now pay later w Europie zwiększą swój udział w e-commerce z obecnego poziomu ok. 7% do niemal 14% w 2024 roku.

– Poszerzamy nasze portfolio i w ramach metody „imoje płacę później” integrujemy różnych dostawców BNPL i co więcej jako jedyna bramka płatności na polskim rynku udostępniamy wraz z PragmaGO taką metodę płatności także klientom biznesowym. Możliwość zintegrowania płatności online imoje z najpopularniejszymi metodami płatności, a teraz także Buy Now Pay Later dla firm od PragmaGO, to rozwiązanie pozwalające na rozwój sprzedaży. W kontakcie z partnerami B2B coraz chętniej wprowadzane są innowacje oraz kanały samoobsługowe dla klientów – mówi Kamil Adamski, Dyrektor Merchant Services ING Bank Śląski SA.

imoje umożliwia przyjmowanie płatności online za pomocą najpopularniejszych metod, takich jak: BLIK, e-przelewy i karty płatnicze (debetowe i kredytowe), Google Pay i Apple Pay. Dodatkowo klienci mają możliwość skorzystania z opcji imoje płacę później z PayPo i Twisto, a teraz też firmy mogą korzystać z płatności odroczonych od PragmaGO.