Maszyna zlokalizowana jest w strefie kontroli bagażu przy przejściu Fast Track E na Lotnisku Chopina. W ten sposób cenne przedmioty nie znajdą się w koszu, ale mogą trafić pod wskazany adres.
Paczkomat InPost na warszawskim lotnisku Chopina
Przedmiot, który nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa, a jego właściciel zdecyduje się na skorzystanie z paczkomatu, zostanie umieszczony w worku strunowym i odpowiednio oklejony. Następnie pasażer, wycofując się z kontroli bezpieczeństwa, zostanie skierowany do przejścia Fast Track E, gdzie po wykupieniu „szybkiego przejścia”, w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce paczkomatu.
Przesyłkę nadaje się przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat na Lotnisku Chopina umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres. Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu, pasażer przejdzie kontrolę bezpieczeństwa już w strefie Fast Track.
– Wartościowe przedmioty, które przez przypadek zostały w bagażu podręcznym, mogą bardzo utrudnić życie podróżnym. Trzeba je wyrzucić albo wrócić i włożyć do odprawionego bagażu rejestrowanego. To nie tylko kłopot, ale i spory stres. Teraz paczkomat ma rozwiązać ten problem – można szybko i niedrogo zabezpieczyć takie rzeczy, nie wydłużając odprawy. To szczególnie ważne dla osób, które spieszą się na samolot i mogą nawet narazić się na to, że nie wejdą na pokład lub stracą pieniądze wydane na bilet – mówi Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.
Kilka tygodni temu InPost podpisał umowę z Allegro na obsługę przesyłek zamawianych przez użytkowników platformy do Czech. Usługa jest dostępna od września, a docelowo będzie rozszerzana na kolejne kraje. Allegro udostępni swoją sieć partnerom logistycznym, a InPost będzie odpowiedzialny za pierwszy etap transportu, tzw. “First Mile”.