Charakterystyczna etykieta przewozowa z logotypami obu firm będzie widnieć na paczkach nadawanych do Czech u kuriera InPost, przez paczkomat oraz w PaczkoPunkcie InPost. Firmy zakładają obsługę nawet 2 mln przesyłek do końca 2023 roku.

Allegro i InPost wyślą paczki z Polski do Czech

InPost jako pierwszy partner Allegro obsłuży ruch po polskiej stronie, by na terenie Czech przekazać logistykę należącemu do Allegro operatorowi WE|DO lub innym zainteresowanym dostawcom. Wszystko w ramach jednego, zarządzanego przez Allegro systemu.

Nowa usługa obejmie przesyłki o maksymalnej wadze 30 kg oraz sumie wymiarów nieprzekraczającej 220 cm (szerokość + wysokość + długość), przy czym długość najdłuższego boku może wynieść maksymalnie 120 cm.

Współpraca InPost z Allegro od wielu lat układa się bardzo dobrze. Nasze statystyki pokazują, że co roku skokowo rośnie liczba użytkowników platformy wybierających dostawę do urządzeń Paczkomat lub kuriera InPost. Sprzedawcy na Allegro mają szeroki wachlarz usług, które możemy zaoferować, a kupujący mogą korzystać ze swoich ulubionych maszyn Paczkomat w opcji Allegro Smart, zaś przy odbiorze z opcji multiskrytka – mówi Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.