– Bacca zajmuje się płatnościami w ubezpieczeniach. Sprawiamy, że są one łatwiejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze. Obecnie naszym flagowym projektem jest aplikacja TubaPay, które pozwala na bezgotówkowe opłacanie polis ubezpieczeniowych – mówi Cezary Świerszcz.

Co fintechy mogą zaoferować ubezpieczycielom?

– Dzięki TubaPay płatność z karty klienta trafia zawsze bezpośrednio na konto konkretnej polisy u danego ubezpieczyciela. Klient może zapłacić kartą, telefonem lub zegarkiem. Aplikacja pozwala na integracje wielu ubezpieczycieli na jednym terminalu lub jednej platformie internetowej – wyjaśnia Cezary Świerszcz.

Ubezpieczyciele są obecnie dużo bardziej otwarci na nowe technologie i na nowe firmy dostarczające tego typu rozwiązania. Branża InsurTech przeszła długą drogę.

– Ja postrzegam InsurTech jako rozwiązania technologiczne zmieniające sposób w jaki działają ubezpieczyciele i ubezpieczenia. Chodzi między innymi o to w jaki sposób wchodzą w interakcje z klientami, czy innymi graczami rynkowymi. Obecnie InsurTech to rozwiązania mobile, czy sztuczna inteligencja, która pozwala na rozpoznawanie obrazów – dodaje prezes zarządu Bacca.

Z Cezarym Świerszczem rozmawiał Łukasz Piechowiak. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud. Już jutro na Fintek.pl pojawi się druga część rozmowy.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: