Partner serwisu Visa dla biznesu

InsurTalk #5 – Nowoczesne płatności w ubezpieczeniach ważniejsze niż myślisz

Fintek
Fintek
#Insurtech#Podcasty Sfintechowani
Opublikowano: 14 maja 2020, 11:56 Aktualizacja: 14 maja 2020, 12:03

Zapraszamy na kolejny podcast z serii InsurTalk, realizowany wspólnie z LINK4. Tym razem naszym gościem był Cezary Świerszcz, prezes zarządu firmy Bacca. Porozmawialiśmy przede wszystkim o tym, co płatności i sektor FinTech mogą zaoferować ubezpieczycielom.

InsurTalk #5 - Nowoczesne płatności w ubezpieczeniach ważniejsze niż myślisz

– Bacca zajmuje się płatnościami w ubezpieczeniach. Sprawiamy, że są one łatwiejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze. Obecnie naszym flagowym projektem jest aplikacja TubaPay, które pozwala na bezgotówkowe opłacanie polis ubezpieczeniowych – mówi Cezary Świerszcz.

Co fintechy mogą zaoferować ubezpieczycielom?

– Dzięki TubaPay płatność z karty klienta trafia zawsze bezpośrednio na konto konkretnej polisy u danego ubezpieczyciela. Klient może zapłacić kartą, telefonem lub zegarkiem. Aplikacja pozwala na integracje wielu ubezpieczycieli na jednym terminalu lub jednej platformie internetowej – wyjaśnia Cezary Świerszcz.

Ubezpieczyciele są obecnie dużo bardziej otwarci na nowe technologie i na nowe firmy dostarczające tego typu rozwiązania. Branża InsurTech przeszła długą drogę.

– Ja postrzegam InsurTech jako rozwiązania technologiczne zmieniające sposób w jaki działają ubezpieczyciele i ubezpieczenia. Chodzi między innymi o to w jaki sposób wchodzą w interakcje z klientami, czy innymi graczami rynkowymi. Obecnie InsurTech to rozwiązania mobile, czy sztuczna inteligencja, która pozwala na rozpoznawanie obrazów – dodaje prezes zarządu Bacca.

Z Cezarym Świerszczem rozmawiał Łukasz Piechowiak. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud. Już jutro na Fintek.pl pojawi się druga część rozmowy.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube:


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

insurtalk-5-nowoczesne-platnosci-w-ubezpieczeniach-wazniejsze-niz-myslisz