Dzięki wprowadzanym nowościom, użytkownicy serwisu mogą od teraz kupić i wysyłać środki w 3 nowych walutach: peso argentyńskim, realu brazylijskim oraz solu peruwiańskim. Serwis oferuje także przelewy non-IBAN do wybranych krajów Ameryki Południowej oraz wprowadza lokalne przelewy do Peru. Tym samym użytkownicy serwisu mogą korzystać z wymiany już łącznie 21 walut w jednym miejscu – szybko i wygodnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. To idealne rozwiązanie na wakacje, ułatwiające podróżowanie.

Mobilna autoryzacja w serwisie InternetowyKantor

Kolejną nowością w ofercie serwisu jest Mobilna Autoryzacja – nowa funkcjonalność w aplikacji mobilnej, pozwalająca użytkownikom na potwierdzanie transakcji lub zmian w profilu bez potrzeby korzystania z kodów SMS. Operacje w aplikacji można zatwierdzać za pomocą kodu PIN lub biometrii (odcisk palca, face ID), a komunikaty pojawiają się w formie powiadomień push.

To rozwiązanie to odpowiedź na potrzeby klientów i szereg korzyści: większa wygoda i szybkość (nie trzeba będzie kopiować lub przepisywać kodów SMS) oraz przejrzystość danych (dane operacji dla wielu użytkowników czytelniejsze są w aplikacji niż w wiadomości tekstowej SMS). To także bezpieczeństwo, ponieważ operacje w aplikacji są szyfrowane. Użytkownicy sami mogą wybrać metodę zatwierdzania transakcji (kodami SMS lub Mobilną Autoryzacją).

– Te funkcjonalności są odpowiedzią na rosnące oczekiwania naszych Klientów i zmieniające się warunki rynkowe. Stale dążymy do tego, aby nasz serwis był jak najbardziej przyjazny i bezpieczny dla każdego użytkownika – komentuje Karol Świder, Product Manager w InternetowyKantor.pl.

InternetowyKantor.pl to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, szybką i korzystną wymianę walut przez Internet. Od 2010 roku z usług serwisu skorzystało już ponad 500 tys. klientów.

/materiał prasowy partnera