iTaxi, polska platforma technologiczna, łącząca taksówkarzy i pasażerów poprzez aplikację mobilną, na rynku działa od ponad 9 lat. Na czele firmy stoją Jarosław Grabowski – CEO oraz Renata Bardecka, Wiceprezes zarządu, Chief Financial Officer (CFO) i Andrzej Padziński, członek zarządu, dyrektor ds. floty i rozwoju biznesu.

Rozwój iTaxi

– Ostatnie lata w iTaxi to nieustający rozwój – zmianie uległa nie tylko sama platforma technologiczna, ale i struktura firmy, do której pod koniec 2019 dołączyła krakowska firma Radio Taxi Barbakan, a w czerwcu br. wrocławski Wicar Taxi. W październiku w ramach iTaxi pojawi się kolejna, tym razem warszawska korporacja – MPT – komentuje Jarosław Grabowski, Prezes Zarządu iTaxi.

-Konsolidacja polskiego rynku przewozów taxi jest wpisana w naszą długofalową strategię działania – naszym klientom biznesowym i indywidualnym chcemy oferować dostęp największej floty pojazdów taxi, z licencjonowanymi kierowcami, oraz z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do zamawiania i raportowania przejazdów. Mamy również poczynione inwestycje w obszarze floty, która już wkrótce zostanie zasilona w nowoczesne pojazdy elektryczne – dodaje.

Rośnie liczba przejazdów z iTaxi

W czerwcu br. wzrost liczby wszystkich przejazdów vs czerwiec 2020 wyniósł 23%. Najszybciej rośnie liczba przejazdów biznesowych. Polacy wrócili do biur, co może potwierdzić liczba umów na usługi taxi, które iTaxi podpisało w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Do grona klientów spółki dołączyło blisko 1 000 nowych firm. Obecnie z usług iTaxi korzysta blisko 50 tys. użytkowników biznesowych.

– Decyzja o przekształceniu iTaxi w spółkę akcyjną była naturalną konsekwencją naszego intensywnego rozwoju, a także wszystkich innych strategicznych zmian, które w ostatnim czasie miały miejsce w naszej organizacji. Zmiana ta ułatwi nam również realizację kolejnych zaplanowanych inicjatyw – komentuje Jarosław Grabowski, Prezes Zarządu iTaxi.

Nowy członek zarządu iTaxi

Wraz z przekształceniem spółki, Rada Nadzorcza powołała do zarządu Gawła Bogutę, dyrektora IT, któremu powierzono rolę członka zarządu. Gaweł Boguta ma ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze IT, które zdobywał pracując na kierowniczych stanowiskach w jednych z najszybciej rozwijających się spółek w Polsce. Do iTaxi, w roli dyrektora IT, dołączył na początku 2016. Obecnie jest odpowiedzialny m.in. za budowanie przewagi technologicznej iTaxi oraz bliską współpracą z managementem firmy. Bezpośrednio przed dołączeniem do spółki przez prawie 3 lata pełnił rolę Kierownika Działu Projektów Biznesowych w LUX MED, zarządzając ponad 50-osobowym zespołem.

– Cieszę się, że iTaxi coraz prężniej się rozwija, nie tylko pod względem liczby realizowanych kursów, ale również technologii, która pozwala budować nam przewagę konkurencyjną na rynku – powiedział Gaweł Boguta, nowy członek zarządu iTaxi, dyrektor IT.

Nowy algorytm i rozwój aplikacji

W ostatnim czasie iTaxi dopracowywało algorytm dotyczący zleceń przydzielanych kierowcom. Obecnie firma skupia się na rozwoju aplikacji dla pasażerów.

– Usługi Mobility-as-a-Service (MaaS) jakich jesteśmy częścią, w dużej mierze opierają się na rozwoju technologicznym. To ogromne pole do wykorzystania nowoczesnych rozwiązań, począwszy od aplikacji mobilnych, a na autonomicznych samochodach kończąc. Cieszę się, że pracuję w środowisku, które obszar IT od początku wpisuje w strategię rozwoju firmy. Przed nami intensywne prace nad niezawodnością oraz skalowalnością naszych systemów, co przy rosnącej skali biznesu, będzie miało kluczowe znaczenie  – dodaje Gaweł Boguta.