Głównym elementem dwugodzinnego spotkania będzie debata pomiędzy przedstawicielami świata Funduszy VC oraz startupów, które z sukcesem przeszły już procesy inwestycyjne. Obie strony podzielą się swoimi doświadczeniami oraz wprowadzą uczestników w świat wejść kapitałowych.

Nie brak też będzie dobrych rad, wspierających osoby aspirujące do pozyskania dodatkowego finansowania. Będzie to okazja do dyskusji oraz zadawania pytań. Co istotne, podczas webinaru opowiemy o możliwościach finansowania startupów, które są dopiero w fazie preseed.

Bezpłatne wsparcie ekspertów

W trakcie spotkania o swojej skutecznej drodze do pozyskania inwestora opowie Robert Kowalski – Co Founder startupu Gyfted, były pracownik i konsultant startupów (open source, bitcoin, SaaS, govtech, AI) w USA i w Polsce, oraz jednego z wiodących funduszy VC w RPA. Absolwent BSc London School of Economics i MBA Stanford Graduate School of Business.

– Konkurencyjna firma to innowacyjna firma. Dlatego tak ważne jest wsparcie startupów. Można to robić między innymi przez wejścia kapitałowe finansowane z Funduszy Europejskich.  Sukces startupów bierze się jednak nie tylko ze wsparcia  finansowego, ale też z dzielenia się przez inwestorów doświadczeniem biznesowym i kontaktami. Takie rozwiązania chcemy pokazać przedsiębiorcom – mówi Przemysław Derwich, dyrektor Biura Projektów i Produktów Kapitałowych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Gościem webinaru będzie przedstawiciel funduszu VC

Uczestnicy poznają także drugą stronę procesów inwestycyjnych – w trakcie spotkania wysłuchają wystąpienia i będą mogli zadać pytania przedstawicielowi funduszu VC, który wspiera startupy na różnym poziomie rozwoju, także przy zaawansowanych rundach międzynarodowych.

– Inwestujemy zarówno w przedsiębiorstwa w fazie seed, gdzie możemy szybko zapewnić pierwsze środki na start, ale również chętnie wspieramy projekty dojrzałe biznesowo. Wówczas wartość wejścia kapitałowego może wynieść nawet do 2 mln zł. Obecnie mamy ciekawą ofertę dla projektów, które są na początku swojej przygody i zaczynają pracę nad produktem. W takich przypadkach oferujemy 250 000 zł, w zamian za 5-10% udziałów w spółce i bardzo szybki proces inwestycyjny, bez zbędnych formalności – powiedział Wojciech Drewczyński, Head of Acceleration w Funduszu Black Pearls VC.

Na bezpłatny webinar można zapisać się pod linkiem: www.startupacademy.pl/webinar-poznaj-inwestora/