Właściwy partner w procesie implementacji nowych rozwiązań to już połowa sukcesu. Całkiem niedawno zastanawialiśmy się wspólnie z firmą Ailleron nad tym, jak wybrać odpowiedni software house. Trzeba tutaj brać pod uwagę wiele czynników takich jak m.in. doświadczenie, język programowania, czy chociażby chemia zespołu wdrażającego opracowującego rozwiązanie. Właśnie dlatego przy tworzeniu aplikacji nadążających za trendami design sprinty stanowią tak przydatne rozwiązanie.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

SGB Bank tworzy nową wersję swojej aplikacji z Ailleron

Dzięki współpracy z ekspertami z firmy Ailleron, aplikacja posiada kilka wyróżników. Pierwszym modułem, niewątpliwie oryginalnym, jest zarządzanie subskrypcjami. Każdy klient przy swoich kartach jest w stanie widzieć w jakich serwisach ma dodane karty. Tym samym użytkownik aplikacji SGB Banku  ma możliwość blokowania czasowego tych subskrypcji oraz skutecznego kontrolowania swoich wydatków.

W trakcie rozmowy, Marta Rosikiewicz, Chieff Mobile Banking Officer w SGB Banku zdradziła też, że powyższa funkcja może służyć podwyższaniu poziomu bezpieczeństwa. Obserwacja swoich subskrybcji pozwala wykryć m.in. fraudy oraz blokować wszelkie niepożądane płatności cykliczne.

W trakcie rozmowy, padło wiele komplementów pod adresem Design Sprintu. Jest to metodyka, wypracowana przez Google Ventures, którą przyjął zespół. Design Sprint czerpie w prostej linii z design thinkingu, czyli twórczego projektowania rozwiązań dla problemów, a także innych, praktycznych metod wykorzystywanych w biznesie.

— Design Sprint to jest cykl warsztatów kreatywnych, na których każdy indywidualnie rysuje koncepcje i przedstawia swoje rozwiązania. Dopiero później wybiera się to co wspólne. Mieliśmy przeanalizowane niektóre rzeczy, przeprowadziliśmy badania, wiedzieliśmy więc czego nie robić, a na czym się skupić. Dwa dni intensywnych warsztatów, stworzenie makiety, przetestowanie z użytkownikami. To wszystko naprawdę dało fantastyczne rezultaty — mówi Patrycja Leszek-Królikowska, General Manager of UX Lab, Design Sprint Facilitator w firmie Ailleron.

Nowa aplikacja SGB Banku pozwala teraz także na całkowicie zdalne wydanie karty Visa lub Mastercard do rachunku osobistego. Równie interesujący zdaje się być również funkcjonalność monitorująca czynności życiowe. Dzięki API od Garmina, klient ma dostęp do takich informacji jak swoje tętno, saturacja, czy ilość wykonanych kroków. SGB Bank nagradza także aktywnych użytkowników voucherami do sklepów sportowych.

— Fakt, że tak późno wystartowaliśmy z pracą nad aplikacją staraliśmy się przekuć na pozytywy. Wszyscy jesteśmy użytkownikami różnych aplikacji. Dzięki temu byliśmy w stanie odpowiedzieć sobie na pytania: Z czego korzystamy? Co jest dla nas atrakcyjne w tych aplikacjach? Co oferują inne rozwiązania? Tym samym udało nam się nie popełniać tych błędów które popełniają inni. Od strony UX, sposobów wdrażania, czy dopasowania aplikacji do klienta. — powiedział Artur Józefowski Director of Mobile and Internet Banking Bureau at SGB Bank.