Ekosystem FinTech Poland to nowa inicjatywa, która ma zintegrować społeczność obejmującą m.in. fintechy, dojrzałe instytucje finansowe, firmy technologiczne, kancelarie prawne oraz fundusze VC. W gronie członków projektu znalazł się między innymi BNP Paribas Bank Polska.

Kolejne banki dołączą do Ekosystemu FinTech Poland?

Paulina Skrzypińska wyraziła nadzieję, że udział banków w powstającym Ekosystemie FinTech Poland będzie znaczący. Jej zdaniem, przystąpienie różnego rodzaju podmiotów do tego projektu to okazja do budowania cross-sektorowych partnerstw, takich jak współpraca BNP Paribas, Alior Banku i PKO TFI z fintechem Autenti.

Niedawno Autenti pozyskało prawie 40 mln PLN od obecnych i nowych inwestorów. Więcej na ten temat można przeczytać w rozmowie z Tomaszem Platą, co-founderem i CMO Autenti. Wywiad dostępny jest pod tym linkiem.

CIO BNP Paribas Bank Polska podkreśliła, że współpraca w ramach powstającego ekosystemu może znacząco ułatwić wprowadzanie nowych innowacji i wdrożeń. Wartością dodaną jest przede wszystkim możliwość wspólnej interpretacji przepisów prawa i projektów regulacji. Współpraca uczestników rynku innowacji finansowych to także szansa na wypracowanie nowych standardów, a to z kolei niesie korzyści dla klientów.

– Myślę, że ta rzeczywistość, która tak bardzo zmienia się już od prawie trzech lat dostarcza nam wielu bodźców, żeby pracować nad zmianami. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że musimy razem pracować i szukać swojej drogi – mówi Paulina Skrzypińska.

Rozmowa jest dostępna na YouTube: