Partner serwisu Visa dla biznesu

Jarosław Augustyniak rezygnuje z funkcji prezesa Idea Banku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Idea Bank
Opublikowano: 6 października 2017, 13:20 Aktualizacja: 1 maja 2019, 23:10

Jarosław Augustyniak zrezygnował z funkcji prezesa Idea Banku ze skutkiem na dzień 6 października – poinformował bank w dzisiejszym komunikacie. Sam zainteresowany nie podał przyczyny takiej decyzji.

Jarosław Augustyniak

Augustyniak pełnił funkcję prezesa Idea Banku od 2010 roku. We wcześniejszych latach również związany był z branżą finansową. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Augustyniaka na stanowisku prezesa Idea Banku.

Zmiany w kierownictwie Idea banku

Jarosław Augustyniak związany jest z branżą finansową niemal od zawsze. Absolwent SGH. Studiował również w Austrii i Szwajcarii. Swoją karierę zaczynał w KPMG Polska, a następnie pracował w Siemens Finance.  W latach 2000-2004 był prezesem Expandera, następnie do 2006 roku szefował Open Finance, po czym stanął na czele Home Brokera.

W szeregi spółek Czarneckiego Augustyniak trafił po 2006 roku, kiedy to zasiadał w zarządzie Getin Banku, Noble Banku, a potem połączonego Getin Noble Banku. Prezesem Idea Banku został w lipcu 2010 roku. Wraz z nim z zarządu spółki odszedł również Dominik Fajbusiewicz, który w struktury zarządu trafił również w lipcu 2010 roku. Fajbusiewicz także nie podał powodów swojej rezygnacji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

jaroslaw-augustyniak-rezygnuje-funkcji-prezesa-idea-banku