Jednocześnie, wraz z szefami biznesu PayU w Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Turcji, Joanna została członkiem regionalnego zespołu zarządzającego działającego w ramach globalnej organizacji płatniczej i będzie się również skupiać na wspieraniu ekspansji międzynarodowej firmy.

Joanna Pieńkowska-Olczak awansuje w PayU

Joanna Pieńkowska-Olczak to liderka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży płatniczej, która posiada szeroką wiedzę z zakresu rozwoju biznesu. Z PayU związana jest od 12 lat. Dołączyła do PayU w maju 2011 roku, mając za zadanie utworzenie PayU Acquiring Centre, które rozpoczęło działalność 9 miesięcy później. W tym czasie jako Dyrektor Ds. Produktów i Usług Płatniczych, rozwijała portfolio usług finansowych PayU w Polsce. Od kwietnia 2017 r. pełniła funkcję Country Managera PayU Polska, a od grudnia 2018 r. Członka Zarządu PayU S.A. W kwietniu 2020 r. została powołana na stanowisko prezesa spółki.

Wcześniej przez 14 lat pracowała w banku BZWBK (Grupa Santander), gdzie rozwijała ofertę produktową banku w kanałach zdalnych oraz segment kart płatniczych.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, kierunku Bankowość. PayU jest liderem i pionierem płatności internetowych w Polsce przez co konsekwentnie przyczynia się do dynamicznego rozwoju e-handlu. Firma dostarcza najlepsze rozwiązania płatnicze online dla biznesów różnej wielkości. Pierwsze transakcje w Polsce spółka PayU przeprocesowała 20 lat temu, a dziś rozwija e-handel na świecie, współpracując z biznesami e-commerce na ponad 50 rynkach.