Pod koniec sierpnia liczba punktów odbioru Orlen Paczki przekroczyła 10 tys.  Przesyłki można obecnie nadać i odebrać w ponad 3,3 tys. automatów paczkowych, na ok. 1,1 tys. stacji paliw, 700 kioskach Ruchu i ok. 5 tys. punktach partnerskich. Dla porównania na koniec 2022 roku InPost posiadał w Polsce ponad 19 tys. paczkomatów.

Orlen Paczka ma już ponad 10 tys. punktów odbioru

Od momentu uruchomienia we wrześniu 2021 r. Orlen Paczka notuje wzrosty wolumenów paczek i zwielokrotnienie liczby nadawców. W porównaniu do II kwartału zeszłego roku, w ostatnim kwartale br. koncern odnotował 165% wzrost wolumenu paczek i 90% wzrost liczby użytkowników.

Usługa gwarantuje dostawy paczek ze sklepów internetowych w jeden dzień roboczy i zapewnia aż trzy dni na odbiór przesyłki. Koncern mocno inwestuje w automaty paczkowe. Obecnie jest ich 3,3 tys., ale do końca roku ich liczba przekroczy 4 tysiące.

Jednocześnie koncern rozwija sieć centrów logistycznych. Aktualnie Orlen Paczka dysponuje 19 centrami i planuje uruchomienie do końca roku kolejnych czterech. Firma zwiększa również liczbę kurierów oraz rozbudowuje trasy logistyczne.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o możliwym połączeniu się Orlenu z Pocztą Polską. Ministerstwo Aktywów Państwowych chce zbudować spółkę, która mogłaby konkurować na rynku KEP (kurier, ekspres paczka) z InPostem i zagranicznymi potentatami w postaci DHL, czy DPD.

Zdjęcie: Miłosz Poloch/PKN ORLEN