Dodatkowo w dużych miastach kupujący mogą wybierać ulubione produkty również z oferty znanych sieci sklepów takich jak Carrefour czy Makro. Jedną z zalet InPost Fresh jest także możliwość nabywania niszowych produktów dzięki ofertom setek lokalnych sklepów dostępnych w specjalnej zakładce: „W całej Polsce”. Oferta ta jest dostępna dla każdego bez względu na adres zamieszkania.

InPost chwali się wynikami aplikacji InPost Fresh<

W ofercie znajdują się zarówno produkty spożywcze, chemia, kosmetyki, asortyment dla dzieci jak i produkty dla zwierząt. Wygodną funkcjonalnością aplikacji InPost Fresh jest mechanizm podpowiedzi i rekomendacji wyszukiwanych produktów, wyświetlający artykuły od najniższej ceny, co pozwala w prosty sposób porównać ich ceny i wybrać najlepszy produkt z najbliższej okolicy.

Korzyścią dla kupujących w aplikacji InPost Fresh jest możliwość odbioru zakupów w dowolnym miejscu w całej Polsce przez paczkomat lub kuriera InPost. Przy zakupach powyżej 40 PLN dostawa jest darmowa. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Na marginesie warto przypomnieć, że kilka tygodni temu InPost nawiązał współpracę z Zalando, dzięki czemu produkty kupowane za pośrednictwem platformy będzie można odbierać w paczkomatach. Polska została pierwszym krajem, w którym usługi świadczone przez InPost są dostępne dla kupujących na Zalando.