Zagadnienia prawne oraz kwestie compliance to jedne z najistotniejszych aspektów prowadzenia działalności w sektorze FinTech. Sekcja Legal będzie źródłem wiedzy bogatym w wysokiej jakości merytoryczne treści eksperckie. Będą one pojawiać się pod postacią artykułów, podcastów wideo, jak i felietonów.

Legal – nowa sekcja na Fintek.pl już od marca

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z kancelarią Raczyński Skalski & Partners. Od początku naszej działalności misją Fintek.pl jest dostarczanie kluczowych informacji na temat sektora FinTech. Prawo krajowe, regulacje Unii Europejskiej, proponowane zmiany przepisów: to wszystko będzie można znaleźć w naszej nowej sekcji – mówi Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl.

– Jesteśmy zaszczyceni, że największy w Polsce portal internetowy dla branży fintech zaproponował nam współpracę przy tym projekcie. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy podejmować starania, aby przyczyniać się do dalszego rozwoju branży fintech w Polsce – komentuje Maciej Raczyński, radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Raczyński, Skalski & Partners.

– Jako Kancelaria będziemy dzielić się z Państwem naszą wiedzą na temat planowanych zmian przepisów prawa polskiego i europejskiego oraz doświadczeniem związanym z obsługą licznego grona podmiotów z sektora FinTech czy bardziej nawet FinInsurTech – bo poza obsługą prawną instytucji płatniczych, pośredników kredytowych, pożyczkowych czy banków posiadamy również bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej branży ubezpieczeniowej, w tym tzw. „porównywarek ubezpieczeniowych” – dodaje.

Współpraca Fintek.pl i kancelarii Raczyński Skalski & Partners

Serwis Fintek.pl działa od 2016 roku i jest największym polskim portalem na temat branży FinTech. Na łamach serwisu pojawiło się już ponad 10 tys. publikacji dotyczących tego sektora. To przede wszystkim aktualności, newsy, wywiady, podcasty, felietony oraz raporty. Fintek.pl jest serwisem skierowanym głównie do profesjonalnego odbiorcy treści – przedsiębiorców, wysokiej klasy ekspertów i menadżerów z branży FinTech.

Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci Sp.p. to kancelaria składająca się z prawników posiadających bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Specjalizuje się w obsłudze prawnej na rzecz podmiotów z branży finansowej, ubezpieczeniowej, w tym instytucji płatniczych oraz banków jak również energetyki. Klientom zapewnia wsparcie w zakresie prowadzenia bieżącej działalności oraz zgodność jej prowadzenia z przepisami prawa.

Zapewnia również obsługę regulacyjną dla przedsiębiorstw z sektora finansowego, w szczególności w zakresie postępowań prowadzonych przed UKNF (zwłaszcza MIP/KIP/AISP/PISP). Szuka optymalnych i często nieszablonowych rozwiązań prawnych celem doprowadzenia do ich wdrożenia oraz zapewnia nadzór nad ich właściwym wdrażaniem i wykonywaniem. Prawnicy Kancelarii zastępują również jej Klientów w sprawach sądowych oraz działają na ich rzecz w postępowaniach prowadzonych przed urzędami i instytucjami publicznymi. Kancelaria bierze również czynny udział w tworzeniu i rozwoju branży FinTech w Polsce.