Posiadacze konta firmowego w VeloBanku mogą online, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu wymieniać waluty dzięki VeloKantorowi. Usługa jest bezpłatna i dostępna bez dodatkowych formalności. Wystarczy rachunek bieżący z dostępem do bankowości elektronicznej oraz otwarty rachunek pomocniczy w walucie, którą przedsiębiorca chce kupić lub sprzedać.

VeloBank udostępnia kantor online dla przedsiębiorców

Poza dostępem do wymiany czterech par walutowych: PLN/USD, PLN/EUR, PLN/CHF, PLN/GBP, przedsiębiorcy mogą również skorzystać z dodatkowych funkcjonalności VeloKantoru. Do dyspozycji mają możliwość uruchomienia opcji otrzymywania powiadomień o zmieniających się parametrach rynkowych, np. osiągnięciu oczekiwanego kursu. Klient może też wybrać opcję zlecenia automatycznej wymiany, gdy zostaną osiągnięte parametry ustawione dla danego zlecenia.

– Udostępnienie VeloKantoru dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą to kolejna cegiełka, którą dokładamy w rozbudowie naszej oferty dla biznesu. To sprawdzone rozwiązanie dla klientów detalicznych świetnie nadaje się również dla JDG. Dzięki wygodzie posiadania kantoru w komputerze czy telefonie przedsiębiorcy mogą szybciej wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie – mówi Konrad Grajeta, Dyrektor Zarządzający Obszarem Bankowości Korporacyjnej w VeloBanku.

VeloBank udostępnił także kredyt hipoteczny online VeloDom. Od etapu rozmowy z ekspertem hipotecznym, uzyskania decyzji kredytowej, aż do dostarczenia dokumentów – wszystko odbywa się online. Wizyta w oddziale konieczna jest tylko w celu podpisania umowy. Klienci otrzymają okresowo stałe oprocentowanie przez 5 lat i nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu, jeśli skorzystają z oferty rachunku płatniczego oraz ubezpieczenia nieruchomości dostępnych w banku.