Flagowy produkt Banku Pekao S.A. dostępny jest w modelu abonamentowym w trzech pakietach, z których każdy oferuje użytkownikom dodatkowe korzyści przy płatnościach. Bank wprowadza możliwość zawnioskowania o kartę online za pośrednictwem strony internetowej.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2022 roku, liczba użytkowników Karty Kredytowej z Żubrem znacząco wzrosła. Na koniec I kwartału 2024 roku, karta była używana przez blisko 150 tys. klientów. udział Banku Pekao w segmencie sprzedaży kart kredytowych podwoił się – obecnie niemal co piąta karta kredytowa w Polsce jest wydawana przez Bank Pekao.

Nowe funkcje

Bank chcąc usprawnić codzienne zarządzanie finansami klientów zdecydował się, aby paleta jego usług została rozszerzona o możliwość złożenia wniosku o kartę online. “Karta Kredytowa z Żubrem jest propozycją dostosowaną do panujących trendów rynkowych i realnych potrzeb konsumentów.” – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Osoby wnioskujące o limit do 7 tysięcy złotych mogą złożyć wniosek całkowicie zdalnie, bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających dochody. Nowi klienci mogą składać wnioski poprzez stronę internetową Banku Pekao S.A., a obecni – w aplikacji PeoPay lub serwisie transakcyjnym Pekao24. W przypadku konieczności udokumentowania dochodów lub wnioskowania o wyższy limit, można skorzystać z pomocy konsultanta na infolinii banku lub udać się do oddziału.

Większy pakiet, większe korzyści

Karta Kredytowa z Żubrem zapewnia użytkownikom dodatkowe korzyści przy płatnościach. Wśród nich jest między innymi możliwość zbierania mil w programie lojalnościowym Miles & More. Mile można gromadzić za transakcje dokonywane kartą, a te z kolei wymieniać na: bilety lotnicze, podwyższenie klasy podróży samolotem, rezerwację hotelu, wynajem samochodu oraz inne nagrody. Właściciele Karty w pakiecie Złotym lub Platynowym zyskują również bezpłatne korzystanie z saloników lotniskowych w przypadku opóźnienia lotu rejsowego o 60 minut lub więcej oraz ubezpieczenie podróżne, dostępne przez 60 dni, m.in. w razie konieczności pokrycia kosztów leczenia. Mogą oni otrzymać też 6 proc. rabatu na rezerwację noclegu na Booking.com za pośrednictwem dedykowanego linku.

Dostępne pakiety klienci mogą samodzielnie zmieniać w każdym momencie użytkowania karty, za pośrednictwem aplikacji PeoPay lub bankowości elektronicznej Pekao24. Jednak finalizacja zmiany na niższy pakiet następuje po dwóch miesiącach od zainicjowania takiej prośby.