Aniołowie biznesu Fintek Cobin Angels

Rozmowy w ramach nowego cyklu prowadzą Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl i Robert Ługowski, partner zarządzający Cobin Angels. Na początek w studiu Comparic.tv pojawiła się Aleksandra Friedel, inwestorka, współwłaścicielka i członkini zarządu UniLink.

O aniołach biznesu, inwestowaniu i jednorożcach

Seria podcastów My Business Angel Way to rozmowy o aniołach biznesu, strategii inwestycyjnej oraz o tym jak znaleźć potencjalnego jednorożca. Cykl będzie składał się z siedmiu podcastów, emitowanych od grudnia do marca przyszłego roku. Nowa seria ma związek m.in. z konkursem Business Angel of the Year 2020, organizowanym przez Cobin Angels.

W pierwszym odcinku gościem Rafała Tomaszewskiego i Roberta Ługowskiego była Aleksandra Friedel, inwestorka, współwłaścicielka i członkini zarządu UniLink. Opowiedziała o początku swojej przygody z inwestowaniem, o tym dlaczego zdecydowała się zostać aniołem biznesu oraz o tym co dają jej inwestycje w startupy.

To nie przypadek, że do premierowego odcinka zaprosiliśmy kobietę. Obserwując rynek można zauważyć, że zdecydowana większość inwestorów i aniołów biznesu to mężczyźni. Z czego to wynika? Jak zachęcać Panie do rozpoczynania swojej przygody z inwestowaniem? To także tematy, które poruszyliśmy w rozmowie z Aleksandrą Friedel.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na Spotify, Soundcloud oraz Apple Podcast. Materiały są dostępne także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.