Nowa usługa N26, działająca w oparciu o sieć 5G Vodafone, oferuje użytkownikom możliwość aktywacji karty eSIM bezpośrednio z poziomu aplikacji bankowej. Klienci mają do wyboru kilka pakietów danych – od 10 GB za 13,99 euro miesięcznie, aż po 100 GB za 34,99 euro. Wszystkie plany zawierają nielimitowane połączenia i wiadomości tekstowe na terenie kraju, a także darmowy roaming w krajach UE i EOG.

Fintech N26 wchodzi na rynek telekomunikacyjny i udostępnia plany mobilne

Użytkownicy N26 SIM będą mogli zdecydować, czy chcą zachować swój obecny numer telefonu, czy też skorzystać z nowego numeru przydzielonego przez bank. Dodatkową zaletą jest możliwość rezygnacji z usługi z miesięcznym okresem wypowiedzenia, bez konieczności wiązania się długoterminowymi umowami.

„Dzięki N26 SIM będziemy oferować elastyczne i niedrogie plany mobilne, które można aktywować bezpośrednio w naszej aplikacji za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Wraz z naszym operatorem sieciowym Vodafone, nasi klienci mogą łączyć się za pośrednictwem jednej z najlepszych sieci komórkowych w Niemczech, wyznaczając nowe standardy w sektorze telekomunikacyjnym” – komentuje Valentin Stalf, założyciel i dyrektor generalny N26.

N26 tym samym depcze po piętach Revolutowi, który także uruchomił plany mobilne, na razie w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Oferują one nielimitowane połączenia, wiadomości oraz dane krajowe, a także 20 GB roamingu w UE i USA. Usługa dostępna jest bez stałych zobowiązań, a pierwsi użytkownicy mogą skorzystać z promocyjnej ceny 12,50 GBP miesięcznie.

Pod koniec zeszłego roku niemiecki N26 udostępnił w Polsce handel akcjami i funduszami ETF. Klienci N26 Metal mogli na początek skorzystać z 15 bezpłatnych transakcji miesięcznie, a klienci N26 You otrzymali 5 bezpłatnych transakcji w miesiącu. Wszystkie pozostałe operacje to koszt 0,90 EUR.

N26 od kilku lat zmagał się z problemami regulacyjnymi. Ostatnio jednak BaFin zniósł ograniczenie liczby nowych klientów, których może pozyskać ten cyfrowy bank. Do tej pory limit ten wynosił 60 tys. nowych użytkowników miesięcznie. Powodem nałożenia takich ograniczeń były niedociągnięcia związane ze zwalczaniem przestępstw finansowych i prania pieniędzy.