Na odpowiednim etapie wypełniania wniosku klient zostanie poproszony o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcie głową czy mrugnięcie oczami. Na tej podstawie, za pomocą automatycznych metod biometrycznych, potwierdzona zostanie tożsamość przyszłego klienta.

Konto na stronie lub przez aplikację

Żeby założyć konto na zdjęcie, wystarczy ściągnąć aplikację Santander mobile lub wypełnić wniosek na stronie Santander.pl. Na głównym ekranie aplikacji lub stronie www  wybrać zakładkę Oferta > Załóż konto. W kolejnym etapie pojawi się lista kont, które można założyć w procesie zdalnym – po wyborze jednego z nich: Konto Jakie Chcę, Konto Select, Konto24 Walutowe (EUR, USD, GBP) lub Konto Firmowe Godne Polecenia, klient przechodzi do wyboru sposobu weryfikacji i etapu uzupełnienia swoich danych. Po wypełnieniu wniosku, jego poprawność jest weryfikowana przez bank, a następnie konto jest uruchamiane.

Klienci Santander Bank Polska bardzo chętnie korzystają z możliwości otwierania konta w procesie zdalnym. Wśród osób, które otwierają Konto jakie chce w bankowości mobilnej, 52% robi to, wykorzystując weryfikację na zdjęcie.