Dla każdego, kto śledził rozwój zbiórki na specjalnym live youtube’owego Kanału Sportowego, bardzo szybko stało się jasne, że najprawdopodobniej będzie świadkiem jednej z najszybciej zakończonych emisji w historii polskiego crowdfundingu. Już po półtorej godziny od rozpoczęcia Krzysztof Stanowski mógł ogłosić zebranie 4,5 mln złotych.

Crowdfundingowy sukces KTS Weszło na platformie Emiteo

O planowanej crowdfundingowej emisji KTS Weszło na platformie Emiteo pisaliśmy wczoraj. W informacji prasowej mogliśmy przeczytać, że chęć zainwestowania w klub zgłosiło ponad 15 tys. osób, które zadeklarowały łącznie niemal 30 mln zł.

Spółka wyceniona na 22,5 mln zł oferowała 20% kapitału akcyjnego. KTS Weszło S.A. przeznaczy zebrane środki na rozbudowę infrastruktury i funkcjonowanie klubu (trwa proces przenoszenia licencji klubowej z prowadzącego drużynę stowarzyszenia do spółki), ale największe zainteresowanie inwestorów budził pomysł zbudowania aplikacji do codziennego zarządzania klubem przez społeczność akcjonariuszy.

Aplikacja, przez pomysłodawców nazywana realnym odpowiednikiem gier komputerowych typu football manager, ma umożliwiać każdemu właścicielowi akcji KTS Weszło nie tylko powoływanie członków zarządu, ale też głosowanie w bieżących sprawach klubu.

KTS Weszło planuje także stworzyć centrum sportowo-edukacyjne, łączące funkcje klubowego stadionu, boiska wynajmowanego na treningi i amatorskie rozgrywki, oraz akademii piłkarskiej.