To ważne udogodnienie, bowiem jeśli uiści karę w ciągu 7 dni zamiast 14, kierowca zapłaci 170 zamiast 250 złotych. Za rozwiązanie odpowiada grupa Blue Media. Szybkie przelewy pozwolą również na zmniejszenie dokumentacji papierowej.

Jak użyć szybkiego przelewu?

Aby zapłacić karę szybkim przelewem, należy na stronie głównej ZDM kliknąć „Sprawy ZDM”, kafelek „Parkowanie”, a następnie „Opłata dodatkowa – informacja online”. Pokażą się wtedy dwa pola: w tym u góry należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, a w tym na dole – numer PIN ujawniony na wezwaniu.

Po ich wypełnieniu kierowca zostanie „zalogowany”, by zobaczyć zdjęcia swojego pojazdu, poświadczające postój w SPPN bez opłaty oraz kwotę, jaką z związku z tym będzie zobligowany uiścić.

Wnieść tę opłatę będzie mógł od razu – ukaże mu się również pole do wpisania adresu e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie zrealizowania płatności. Jeśli się na to zdecyduje, będzie musiał jeszcze wybrać „szybki przelew”, a następnie zaakceptować treść regulaminu płatności i kliknąć „zapłać”.

W kontekście działań warszawskiego ZDM warto przypomnieć o wdrożonej na początku 2020 roku E-kontroli parkowania. Tylko w okresie styczeń-luty 2020 specjalne samochody „przyłapały” blisko 26 tys. kierowców, którzy nie opłacili postoju. Nowy system przynosił efekty nawet w czasie pandemii COVID-19.