Pierwsza polisa ubezpieczeniowa w kanale agencyjnym LINK4 została sprzedana za pośrednictwem multiagencji Unilink i było to ubezpieczenie pojazdu. Od tego czasu ubezpieczyciel sukcesywnie zwiększał poziom sprzedaży agencyjnej w swojej działalności, by od kilku lat utrzymywać udział kanału agencyjnego i direct na zbliżonym poziomie. W całym 2019 roku LINK4 współpracujący z firmą agenci wygenerowali ponad 560 mln zł składki przypisanej brutto. To ponad połowa ubiegłorocznego przypisu, który firma zamknęła na poziomie 1,02 mld zł.

– 10 lat temu startowaliśmy ze 160 agentami, którzy sprzedawali nasze polisy, a dziś jest ich ponad 20 tys. Co ciekawe, wciąż współpracujemy z ok. 60 agentami, z którymi zaczynaliśmy przygodę dekadę temu – zauważa Łukasz Jantz, dyrektor Pionu Sprzedaży Agencyjnej LINK4. – Wspólnie z agentami wykonaliśmy ogrom pracy, by móc dziś mówić, że ta współpraca jest naprawdę dobra. Nie zawsze było łatwo, ale z każdej lekcji wyciągaliśmy wnioski i szliśmy do przodu – dodaje.

LINK4 wspiera insurtech

LINK4 jako jeden z najbardziej innowacyjnych na rynku ubezpieczycieli, wspiera w tym zakresie także agentów. W 2018 roku jako pierwszy ubezpieczyciel na rynku podjął współpracę z firmą Bacca, która dostarcza terminale płatnicze Tubapay. Dzięki nim współpracujący z firmą agenci mogą szybko rozliczyć płatności bezgotówkowe za sprzedane polisy. Z kolei w 2019 roku LINK4 wdrożył aplikację mobilną dla agentów, która pozwala m.in. na wykonanie zdjęć do oględzin pojazdu czy przygotowanie oferty dla klienta.

2020 rok przyniósł kolejne udogodnienia dla agentów. W czasie pandemii LINK4 przyspieszył prace nad polisą zdalną, umożliwiając w tydzień od wprowadzenia stanu epidemicznego zawieranie umów na odległość, bez konieczności podpisu klienta na dokumentach polisowych. W tym samym czasie wdrożył także możliwość przeprowadzania inspekcji bez udziału agenta. Klient może samodzielnie zrobić zdjęcia szkody i przesłać je do agenta, który po ich weryfikacji załącza je do Strefę Agenta LINK4 online.