Platforma dostarczana przez Linker Cloud to wirtualny ekosystem logistyczny oparty na autorskich rozwiązaniach technologicznych. Pozwala ona na automatyzację procesów związanych zarówno z wysyłką, jak i z kompleksową obsługą zamówień. W ten sposób wspiera firmy e-commerce świadczące usługi na różnych rynkach w Europie.

16 mln zł na rozwój sieci fulfillmentowej

Sklepy współpracujące z Linker Cloud mogą wysłać pierwsze przesyłki już tydzień po rozpoczęciu współpracy. Obszar geograficzny sieci pokrywa praktycznie całą Europę. Jak zapewnia spółka, w większości przypadków paczki do konsumenta końcowego dotrą w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia.

– Rynek e-commerce rośnie w zawrotnym tempie, a cross-border dla wielu marek staje się najlepszą strategią na wzrost biznesu. Dlatego też zdecydowaliśmy się uruchomić sieć fulfillmentową, dzięki której sklepy i marki D2C będą mogły szybciej uruchomić sprzedaż w nowym kraju, nie martwiąc się o kwestie logistyczno-operacyjne, bo właśnie od tego jesteśmy my i nasza platforma – mówi Daniel Kierdal, CEO Linker Cloud.

W rozwój Linker Cloud zainwestowało dwóch nowych inwestorów: ffVC Poland (polsko-amerykański fundusz inwestycyjny) i Street Smart Capital z Finlandii. Z kolei fundusze Market One Capital i Kogito Venture podjęły decyzję o zwiększeniu dotychczasowej inwestycji w polską spółkę.

– Jesteśmy przekonani o silnych fundamentach do dalszego rozwoju rynku e-commerce. Co więcej, sprzedaż transgraniczna (cross-border) i model sprzedaży bezpośrednio do konsumentów (D2C) to odpowiedź na zmiany zachowań konsumenckich, a model biznesowy przyjęty przez Linker Cloud wpisuje się wzorowo w tą transformację. Linker Cloud wnosi bardzo dużą wartość do sektora i wspiera polskie jak i międzynarodowe firmy w ich rozwoju w oparciu o bardzo nowoczesne narzędzie – komentuje Maciej Skarul, Partner ffVC w Polsce