Loteria Cinkciarz.pl rozpoczęła się 1 września 2021 r. i trwała przez rok. W jej ramach klienci polskiego fintechu zdobywali punkty za każdą transakcję, w której jedną z walut było euro, dolar amerykański, funt brytyjski lub frank szwajcarski.

Cinkciarz.pl rozdał 190 nagród o wartości 500 tys. złotych

Łącznie w ramach loterii odbyło się 19 losowań dla użytkowników indywidualnych i 19 dla klientów biznesowych – w tym jedno główne losowanie finałowe. We wszystkich 38 losowaniach Cinkciarz.pl wręczył 190 nagród pieniężnych o łącznej wartości pół miliona zł. Szczęśliwcy wygrywali takie kwoty jak m.in. 5 tys. PLN czy 24 tys. złotych.

Transakcje, których dotyczyła loteria, zachodziły przy korzystaniu z jednej z następujących usług dostępnych na portalu Cinkciarz.pl: wymiana walut (oprócz transakcji społecznościowych), przelewy międzynarodowe, transakcje kartami wielowalutowymi i płatności internetowe poprzez bramkę płatniczą Cinkciarz Pay.

Punkty z poszczególnych transakcji użytkownika w danym miesiącu sumowały się, także w przypadku wymiany różnych walut. Każdy zdobyty los uprawniał do udziału w losowaniu finałowym.