Program „GO DIGITAL: wspieranie rozwoju cyfrowego i przedsiębiorczości wśród kobiet”zainaugurowano w marcu 2024 roku. Projekt adresowany jest do przedsiębiorczyń, które są otwarte na digitalizację swojego biznesu, ale brakuje im pewności siebie i odpowiedniego know-how, aby podjąć kroki w tym obszarze.

Wsparcie dla przedsiębiorczyń w jednym miejscu

Program obejmuje cztery etapy działania: rozpoczyna się od testu poziomującego rozwój cyfrowy każdej firmy. Na podstawie uzyskanego wyniku, przedsiębiorczynie otrzymują odpowiednio dopasowane rekomendacje i wskazówki dotyczące dalszych kroków. W kolejnym etapie, właścicielki firm zyskują dostęp do wybranych usług wspierających ich firmy, takich jak np. sesje doradcze, czy warsztaty i moduły szkoleniowe online pomagające w skutecznej integracji odpowiednich narzędzi cyfrowych.

– Małe firmy stanowią 97% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. To biznesy, które zazwyczaj prowadzone są lokalnie, jednak każdego dnia borykają się z dużymi wyzwaniami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie i wzrost konkurencyjności. Mastercard od lat angażuje się w działania mające na celu wspieranie małych firm oraz pobudzanie kobiecej przedsiębiorczości – to dwa obszary, które wyróżniają się ogromnym potencjałem, jednak potrzebują dodatkowej siły napędowej, aby rozwinąć skrzydła. Jestem niezwykle dumna, że możemy im w tym pomóc – mówi Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe.

Kobiety, które dołączą do programu Go Digital mają możliwość zintegrowania odpowiednich narzędzi cyfrowych z codziennymi operacjami biznesowymi. Wsparcie można znaleźć w kilku obszarach, takich jak finanse, sprzedaż, marketing, HR i well-being, komunikacja, biznes i cyberbezpieczeństwo.

Mastercard Strive to globalna inicjatywa Mastercard Center for Inclusive Growth i Caribou Digital, której celem jest wspieranie małych firm na całym świecie w rozwoju i budowaniu odporności w gospodarce cyfrowej.

Program Go Digital jest prowadzony przez Fundację LBC przy wsparciu Mastercard Strive oraz lokalnych partnerów: 180heartbeats w zakresie koncepcji kreatywnej i technicznej oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) w zakresie metodycznym.

Platforma jest dostępna pod adresem: https://ladybusiness.pl/godigital/