Partner serwisuVisa dla biznesu

Mastercard


MasterCard - amerykańska międzynarodowa korporacja usług finansowych z siedzibą w Nowym Jorku. Jedna z dwóch głównych korporacji międzynarodowych  obsługujących karty płatnicze. W połowie 2018 roku jej wartość wyniosła około 202 miliardów dolarów, co czyni ją jedną z najcenniejszych firm na świecie. Logo Mastercard należy do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Karty Mastercard wydawane są przez większość banków w Polsce. W ostatnich latach firma silnie inwestuje w rozwój technologii fintech m.in. w Portfel Elektroniczny Mastercard, czyli Masterpass.
Polska szybko nadrabia dystans do cyfrowych liderów. Raport Mastercard
January 20, 2021, 2:23 PM

Opracowanie od The Fletcher School i Mastercard pokazuje, które gospodarki są najlepiej przygotowane na krok w kierunku cyfrowości, wymuszony przez pandemię COVID-19.

Mastercard startuje z akcją "Bezcenne Babcie" - pogadaj z babcią o przepisach
January 19, 2021, 4:39 PM

Powiedz "Ok Google, porozmawiaj z ‘tradycyjna kuchnia polska’" i zobacz co się stanie. Bezcenne Babcie - nowa kampania Mastercard.

Mastercard zaprezentował Soft POSa opartego o chmurę
January 12, 2021, 2:02 PM

Mastercard rozpoczął testy Cloud POSa - terminala w smartfonie, opartego o rozwiązania chmurowe. Pierwszych komercyjnych wdrożeń można się spodziewać jeszcze w tym roku.

Rekordowa kwota zbiórki do eSkarbonki w ramach 29. Finału WOŚP
January 11, 2021, 2:55 PM

eSkarbonka to cyfrowe rozwiązanie do przekazywania i zbierania datków na rzecz WOŚP bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne w aktualnej sytuacji.

2020 był całkiem niezły dla inwestorów Visa i Mastercard
January 5, 2021, 12:14 PM

Na początku stycznia 2021 roku zarówno kurs akcji Visa i Mastercard był wyższy niż rok temu, ale rekordy wzrostów pobił PayPal i Adyen.