Partner serwisuVisa dla biznesu

Mastercard


MasterCard - amerykańska międzynarodowa korporacja usług finansowych z siedzibą w Nowym Jorku. Jedna z dwóch głównych korporacji międzynarodowych  obsługujących karty płatnicze. W połowie 2018 roku jej wartość wyniosła około 202 miliardów dolarów, co czyni ją jedną z najcenniejszych firm na świecie. Logo Mastercard należy do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Karty Mastercard wydawane są przez większość banków w Polsce. W ostatnich latach firma silnie inwestuje w rozwój technologii fintech m.in. w Portfel Elektroniczny Mastercard, czyli Masterpass.
Mastercard udostępnił kalkulator śladu węglowego. Nowa funkcja dla banków i fintechów
April 12, 2021, 5:06 PM

Mastercard Carbon Calculator to narzędzie opracowane wspólnie ze szwedzkim fintechem Doconomy. Czy będzie to nowa funkcja fintech typu "must have"?

Mastercard wesprze Polską Organizację Turystyczną w ponownym przyciągnięciu turystów do Polski
April 12, 2021, 4:04 PM

POT otrzyma dostęp do narzędzia analitycznego, które pozwoli zbadać wpływ pandemii na rodzimy rynek turystyczny oraz pomoże zaplanować działania promocyjne.

Raport Mastercard: 20-30% covidowej zwyżki obrotów w e-commerce będzie trwałe
April 7, 2021, 3:07 PM

Jak wynika z raportu Mastercard pt. „Odbudowa po pandemii: e-wolucja handlu” w 2020 r. na handel elektroniczny przypadał około 1 dolar na każde 5 dolarów wydanych na zakupy w sklepach detalicznych.

Mastercard uruchomił usługę „Płać w ratach” dla klientów Eurocash Cash&Carry
March 26, 2021, 9:34 AM

Z usługi „Płać w ratach” mogą skorzystać osoby, które zrobią zakupy za co najmniej 400 zł i które posiadają kartę Mastercard wydaną przez BNP Paribas.

Mastercard: 70% transakcji kartą nie przekracza 100 zł. Nie wymagają potwierdzenia kodem PIN
March 22, 2021, 1:36 PM

Płatności zbliżeniowe stanowią w Polsce już ponad 94% spośród wszystkich transakcji bezgotówkowych kartami w sklepach stacjonarnych.