Masterlease to firma oferująca dostęp do usług związanych z finansowaniem i zarządzaniem samochodami. Specjalizuje się w usługach leasingu i wynajmu długoterminowego.  Zarządza flotą ponad 30 tys. samochodów, a swoje usługi kieruje do klientów indywidualnych, przedsiębiorców i dużych korporacji.

Autenti nawiązuje współpracę z Masterlease

Proces wprowadzenia Autenti do Masterlease miał przebiegać bardzo sprawnie. Odbiór platformy w firmie jest bardzo pozytywny. Świadczy o tym duże zaangażowanie wewnątrz organizacji w kreowanie nowych pomysłów i zastosowań na wykorzystanie podpisu elektronicznego Autenti w codziennej działalności Masterlease – czytamy w komunikacie prasowym.

– Wdrożenie e-podpisu jest ważnym krokiem w ramach cyfrowej transformacji naszej działalności. Aktualnie używamy platformy Autenti dla wybranych procesów – zarówno wewnętrznych, jak i w ramach współpracy z naszymi klientami i kontrahentami – mówi Sławomir Polus, Dyrektor Działu eCommerce i Contact Center Masterlease w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

– Widzimy szereg korzyści – poczynając od oszczędności czasu, poprzez zwiększenie bezpieczeństwa, które w okresie pandemii COVID-19 ma szczególne znaczenie, na kwestiach ekologicznych kończąc. Praktycznie z każdym dniem powstają nowe pomysły na wykorzystanie e-podpisu w naszej organizacji – dodaje.

To już kolejne wdrożenie polskiego fintechu w Grupie PKO BP. Ostatnio dzięki współpracy z Autenti, PKO Ubezpieczenia udostępniło zawieranie umowy ubezpieczenia do kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej całkowicie online.