Przełożenie celów strategii także na język komunikacji marki było zadaniem nowego pozycjonowania. Cyfryzacja otwiera przed nami nieograniczone możliwości, dzięki którym samodzielnie eksplorujemy świat. Rolą banku jest dostarczać bezpieczne i wygodne rozwiązania technologiczne oraz wsparcie, gdy one nie wystarczają. Taki jest fundament nowego pozycjonowania marki mBank – czytamy w komunikacie.

Nowa kampania wizerunkowa mBanku

Pod hasłem „mBank. Technologia do usług” wystartowała właśnie szeroko zasięgowa kampania reklamowa banku. Od dziś do końca listopada, w telewizji, kinach, na platformach VOD i w internecie, oglądać można spoty, które pokazują czym mBank różni się od innych technologicznych liderów – czytamy w komunikacie mBanku.

Ich bohaterowie przekonują się, że w mBanku nie trzeba studiować technologii i się z nią siłować, bo jest zaprojektowana po ludzku, by dawać wsparcie, a nie utrudniać życie. Wcześniejsze pozycjonowanie funkcjonowało w banku przez 10 lat.

– Wszyscy wiedzą, że mBank ma świetną aplikację mobilną. Ale dziś każdy bank to bank w smartfonie. Coś co było naszym wyróżnikiem stało się oczywistym elementem oferty. Dlatego dwa lata temu zmieniliśmy naszą strategię biznesową z ikony mobilności na ikonę możliwości i postawiliśmy na większe zaangażowanie w obszarze bezpieczeństwa, e-commerce i ESG. W ten sposób chcieliśmy podkreślić, że mBank to nie tylko najlepszy mobilny bank, ale też instytucja, która wspiera ludzi. W czasach wielu turbulencji bardzo ważne jest, aby klienci czuli się u nas bezpiecznie, a nasze usługi ułatwiały im życie – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.