Logowanie się przy pomocy biometrii twarzy i skanowania tęczówki oka będzie dostępne na urządzeniach z systemem Android w wersji minimum 10, na których producent ustawił odpowiedni poziom zabezpieczeń – czytamy w komunikacie mBanku na stronie Google Play.

Logowanie biometrią twarzy w aplikacji mBanku na Androidzie

Dzięki aktualizacji klienci mBanku mogą logować się do aplikacji za pomocą rozpoznawania twarzy, tęczówki oka lub innych metod biometrycznych, które posiada dane urządzenie. Logowanie biometrią można włączyć w ustawieniach aplikacji mobilnej – czytamy na stronie sklepu Google Play.

To jedno z pierwszych takich wdrożeń na polskim rynku bankowym. Wcześniej logowanie za pomocą biometrii twarzy było dostępne przede wszystkim dla posiadaczy najnowszych iPhone’ów. Niestety w komunikacie nie znajdziemy informacji na temat tego, które urządzenia z Androidem obsługują nowy sposób logowania.

To kolejna aktualizacja aplikacji mBanku w ciągu ostatnich tygodni – wcześniej pojawiła się w niej między innymi możliwość zakładania konta na selfie (na Androidzie i iOS). Dodatkowo w drobnej aktualizacji na systemach iOS usunięto tak zwany problem ze schowkiem. W wyniku niedopatrzenia apka odczytywała dane ze schowka.