To odnawialna linia kredytowa służąca finansowaniu szeroko rozumianej działalności inwestycyjnej oraz operacyjnej spółki MCI. W komunikacie czytamy, że w ramach tej umowy udało się zwiększyć finansowanie o 26,75 mln zł, czyli do pełnej kwoty 200 mln PLN.

MCI zwiększyło zewnętrzne finansowanie do 200 mln zł

Jednocześnie wydłużono całe finansowanie o 1 rok dzięki czemu MCI posiada ktywną linię kredytową na 200 mln zł do wykorzystania w okresie 3 lat.

O kilku lat MCI buduje z bankiem ING rozwiązania mające odzwierciedlać specyfikę działania podmiotów z Grupy MCI, które ze względu na swój funduszowy charakter potrzebują specjalnych rozwiązań. Obecna linia kredytowa swoją elastycznością, commitmentowym charakterem oraz atrakcyjnymi warunkami finansowymi (marża vs commitment fee) idealnie wpasowuje się potrzeby MCI jako inwestora w fundusze PE – czytamy w komunikacie.

W następnym kroku będziemy chcieli podjąć pracę nad NAV finance dla funduszu MCI.EV – czyli typowym finansowaniem działalności inwestycyjnej funduszu funkcjonującym na zachodnich rynkach, na razie właściwie nieaktywnym jako produkt w polskich instytucjach finansowych – mówi Ewa Ogryczak wiceprezes zarządu MCI.