Organizowany przez Szpital Uniwersytecki „Hack4Med” to pionierski w Polsce i jeden z pierwszych w Europie hackathon, który umożliwi uczestnikom pracę koncepcyjną na realnych, zanonimizowanych danych medycznych pacjenta. Celem pierwszej edycji będzie stworzenie innowacyjnego narzędzia, które pozwoli na automatyzację predykcji ryzyka COVID. Będzie to tzw. „kalkulator ryzyka covidowego”, który ma stanowić realne wsparcie dla personelu medycznego.

Rozwiązanie zostanie wykorzystane w Szpitalu Uniwersyteckim

– Dajemy uczestnikom możliwość zapisania się w historii nie tylko programowania, ale i medycyny, poprzez stworzenie innowacyjnego rozwiązania, które będzie mogło zostać realnie wykorzystane w walce z Covid-19 w Szpitalu Uniwersyteckim. Dzięki wypracowanej przez nich nowoczesnej technologii lekarze będą mogli ocenić ryzyko związane z przebiegiem choroby u swoich Pacjentów, a dzięki temu być może zapobiec jej katastrofalnym skutkom – podkreśla Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Na uczestników rywalizacji czekają trzy zadania z łączną pulą nagród 100 tysięcy złotych. Wydarzenie jest bezpłatne, a proces rekrutacyjny otwarty dla wszystkich związanych z branżą IT. Do finału konkursu zakwalifikuje się 25 najlepszych zespołów – w sumie ponad 120 wysokiej klasy specjalistów od przetwarzaniach danych, IT, analityków oraz programistów.

Wśród jury i mentorów konkursu zasiadają specjaliści w dziedzinach programowania, data science i sztucznej inteligencji oraz przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego z zakresu różnych specjalizacji medycznych, którzy na co dzień pracują z Pacjentami chorującymi na COVID-19.

„Hack4Med” odbędzie się w weekend 16 – 17 października 2021 r. w Krakowie, w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ulicy Jakubowskiego 2.

Wydarzenie objęli Patronatem Honorowym: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacek Popiel, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Zainteresowanych przystąpieniem do rywalizacji w Hackathonie „Hack4Med” zapraszamy do rejestracji na stronie: https://www.hack4med.com/