Michael Page, międzynarodowa firma doradztwa personalnego i rekrutacji specjalistycznej, zajmie 467 mkw. powierzchni na 13. piętrze katowickiego Global Office Park Tower A1.

Multifunkcjonalny projekt realizowany w centrum Katowic

Global Office Park to projekt, składający się z trzech wież – dwie z nich będą oferować wysokiej klasy powierzchnie biurowe (łącznie 55,2 tys. mkw.), trzecia natomiast przeznaczona będzie pod mieszkania na wynajem. Wieżowce będą miały wspólne pięciokondygnacyjne podium z szeroką ofertą handlowo-usługową i gastronomiczną oraz tarasy ze strefą zieleni i relaksu o łącznej powierzchni aż 2,3 tys. mkw.

Kompleks składa się też z oddanego do użytku i w pełni już wynajętego, sześciokondygnacyjnego budynku biurowego oferującego 4 tys. mkw. powierzchni. Cała inwestycja będzie oferować ponad 2100 miejsc parkingowych. Kompleks zapewni również infrastrukturę dla rowerzystów, obejmującą m.in. szatnie i prysznice.

Ekorozwiązania i certyfikaty kompleksu

Duży nacisk w procesie realizacji inwestycji położono na wykorzystanie lokalnych i certyfikowanych materiałów, celem ograniczenia śladu węglowego. Dzięki tego typu rozwiązaniom wszystkie budynki biurowe Global Office Park będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent – pierwszy z nich już otrzymał certyfikat, pozostałe są w trakcie procedury weryfikacyjnej. Inwestycja będzie brać udział również w procesie certyfikacji WELL Health-Safety Rating, który potwierdzi najwyższy standard procedur bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego zastosowanych w budynkach.

Aplikacja Integral sercem kompleksu

Energooszczędne i ekologiczne rozwiązania oraz nowoczesny system do zarządzania budynkiem – Integral – zapewnić mają najemcom komfort użytkowania. Aplikacja ta ma za zadanie m.in. umożliwić dostęp do kompleksowych, jak i spersonalizowanych planów przestrzeni, rejestrację gości, zarządzanie salami konferencyjnymi i dostępnymi miejscami parkingowymi czy regulację temperatury.

W procesie transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers. Wśród przyszłych najemców kompleksu, poza Michael Page, znalazły się także takie marki, jak: ING tech, Hyland i UPC. Inwestycja należąca do Cavatina Holding ma być oddana do użytku w połowie 2022 roku.