Michał Sobiech to bankowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami i ryzykiem, między innymi w obszarze consumer finance, a w swojej profesjonalnej karierze promuje zasadę business partneringu

Nowy CFO z dużym doświadczeniem

Michał Sobiech jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i posiada dyplom ACCA. Pracował dotychczas między innymi w Kredyt Banku i KPMG. Aktywnie uczestniczył w licznych projektach dotyczących rozwoju produktów w obszarze bankowości zarówno tradycyjnej, jak i digitalowej. Pracując w Citibanku, zbudował regionalny zespół odpowiedzialny za monitorowanie zarządzania ryzykiem skarbu.

Wcześniej Michał Sobiech był także członkiem zarządu w Nest Banku nadzorującym pion ryzyka, z ramienia zarządu Banku Pocztowego, gdzie odpowiadał za pion ryzyka, finanse i obsługę kredytów, chętnie wdrażając przy tym efektywne strategie finansowe skoncentrowane na wsparciu obszarów biznesowych w realizacji ich celów.

– Michał będzie nie tylko zarządzał finansami, ale także będzie mocno wspierał nasz biznes i dbał o budowanie wartości firmy. Jego ogromne doświadczenie to dla nas duże wzmocnienie, które wykorzystamy przy dalszym rozwoju firmy – mówi Tomasz Fedyna, prezes zarządu Wonga.