Mindgram to platforma umożliwiająca uzyskanie wsparcia psychologicznego online. Jej celem jest udzielanie natychmiastowej pomocy ekspertów w zakresie zdrowia psychicznego oraz wsparcie w radzeniu sobie ze stresem i emocjami. W obliczu agresji zbrojnej na Ukrainie, Mindgram podjął decyzję o organizacji bezpłatnych spotkań z ekspertami z zakresu psychologii oraz o otwarciu dedykowanej infolinii.

Mindgram reaguje na wojnę na Ukrainie

25 lutego w godzinach 10:35-11:30, w aplikacji Mindgram oraz na kanale YouTube, odbył się warsztat „Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o agresji zbrojnej?” z udziałem dr Aleksandry Piotrowskiej, psycholożki oraz doradcy rodziców i nauczycieli, a także Małgorzaty Ohme, psycholożki i założycielki Mindgram. Tego samego dnia o godzinie 21.00 na Instagramie Mindgram odbędzie się także spotkanie live Małgorzaty Ohme z dr n. med. Andrzejem Silczukiem na temat lęku w dobie konfliktu zbrojnego.

Codziennie od 25 lutego na platformie Mindgram realizowane będą również warsztaty w postaci grup dyskusyjnych dla wszystkich chętnych, dotyczące radzenia sobie z trudnymi emocjami. Spotkania prowadzone będą w językach polskim i angielskim.

– Mindgram powstał, by dostarczać wsparcie psychologiczne każdemu, kto go potrzebuje. Aby sprostać temu zadaniu uruchamiamy dedykowaną infolinię oferującą wsparcie psychiczne, która dostępna będzie dla każdego, kto potrzebuje rozmowy. Podjęliśmy także decyzję o organizacji serii webinarów i spotkań z ekspertami, które umożliwią zatroszczenie się o siebie i swoich bliskich w nadchodzącym czasie – mówi Adam Plona, Co-founder & Chief Operating Officer w Mindgram.

Platforma ruszyła także z bezpłatną, publiczną Telefoniczną Linię Wsparcia oferującą pomoc specjalistów w trzech językach – ukraińskim, polskim i angielskim. Od 25 lutego będzie ona otwarta dla każdego, kto w obliczu wojny w Ukrainie potrzebuje wsparcia psychicznego.