Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa we wszystkich przypadkach dotyczyły art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Duża grupa nowych podmiotów na liście ostrzeżeń KNF

Na liście ostrzeżeń publicznych KNF znalazły się takie podmioty jak: Usługi Finansowe Anna Antkiewicz z siedzibą w Bylice-Kolonia, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Anna Ciesielska z siedzibą w Kłodawie, Anna Rzońca-Majdańska z siedzibą we Wrocławiu, F.H.U. Arkadiusz Wasilewski z siedzibą w Koszalinie, BGS Financial Management Bartosz Grosicki z siedzibą w Łodzi, Financial Intermediation Daniel Markowski z siedzibą w Koczale, Usługi Pośrednictwa Finansowego” z siedzibą w Sulejówku, czy Pośrednictwo Ubezpieczeniowo-Finansowe Maciej Strzelichowski z siedzibą w Młoszowej.

We wszystkich przypadkach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. To dość wyjątkowa sytuacja, że za jednym razem na listę wpisano tak dużo podmiotów. Z reguły pojawiają się na niej raczej pojedyncze wpisy.

Pełny wykaz wszystkich nowych podmiotów na liście ostrzeżeń KNF można znaleźć tutaj. Z kolei pełna lista dostępna jest pod tym linkiem.