Jedną z aktualizacji jest nowy, odświeżony wygląd ekranu startowego. Zmienił się także sposób nawigacji po aplikacji. Użytkownik w łatwy sposób może przejść do zmiany jej wyglądu, poza produktem głównym zobaczyć dwa produkty dodatkowe, a także skróty do najczęściej używanych przez siebie funkcji.

Nowości w aplikacji mobilnej Alior Banku

Wszystkie najważniejsze funkcje dotyczące personalizacji zostały przeniesione do górnego menu. Z jego poziomu można dostosować układ aplikacji. W zakładce „Wygląd” klient może łatwo wybrać swój produkt główny, rachunek domyślny, widoczne na ekranie startowym skróty, zmienić motyw aplikacji lub tło ekranu. Oprócz tego może skorzystać z opcji, takich jak „Kontakt” i „Pulpit”, które zachowały swoje funkcjonalności.

W nowej wersji Alior Mobile, na ekranie startowym użytkownik zobaczy nie tylko produkt główny, ale również nawet dwie dodatkowe usługi, Aby odkryć tę funkcjonalność, wystarczy przesunąć kafel produktowy w lewo. Z poziomu głównego ekranu można ponadto wykonać najważniejsze czynności, takie jak przelew środków, spłata raty, kopiowanie numeru rachunku, ukrycie salda czy przejście do szczegółu produktów.

Wśród nowych funkcji pojawiła się również możliwość samodzielnego wyboru najczęściej używanych skrótów i przypięcia ich do ekranu startowego, co pozwala na łatwiejszy dostęp.

Alior Bank planuje dalszy rozwój aplikacji. W jej kolejnych odsłonach klienci będą mogli korzystać z takich opcji jak zarządzanie rachunkami i widżetami dostępnymi na pulpicie.