Zespół PUSB i mentorzy realizujący program wsparcia pomogą udoskonalić startup, aby odkryć unikalne wartości w projekcie. Eksperci nauczą Cię „mówić tym samym językiem” z inwestorami, krytycznie ocenią (i, jeśli to konieczne, nauczą, jak tworzyć) biznesplan, budżet i model finansowy, harmonogram pozyskiwania funduszy oraz strategię. Pod koniec programu będziesz gotowy na pitch przed inwestorami podczas finałowego wydarzenia projektu — Demo Day by Kyiv Tech hub w Warszawie – czytamy w komunikacie.

Kto może wziąć udział?

Startupy ukraińskie będące na etapie pre-seed/seed, które są zainteresowane rozwojem biznesu na rynkach polskim i europejskim (zrozumienie zasad rynku UE, nawiązywanie partnerstw, poszukiwanie finansowania). Dwa formalne warunki to: co najmniej 50% udziałów w przedsiębiorstwie powinno należeć do obywatela/obywateli Ukrainy, jak również projekt powinien być rozwijany nie dłużej niż 60 miesięcy (5 lat). Założyciele startupów lub członkowie zespołu powinni mówić po angielsku na tyle dobrze, aby móc się porozumieć.

Priorytetowo traktowane będą firmy, które mają wpływ na powojenną odbudowę Ukrainy Pobyt fizyczny, oraz rejestracja firmy (lub jednoosobowej działalności) w Polsce nie są obowiązkowymi kryteriami udziału w programie.

Każdy, kto spełnia powyższe kryteria, powinien wypełnić formularz rejestracyjny.

Nabór wniosków potrwa do 13 marca. Wyniki zostaną ogłoszone do 14 kwietnia na stronach PUSB na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i Telegramie.

Co może otrzymać uczestnik?

  • Indywidualne spotkania z akredytowanymi przez PUSB mentorami.

  • Cykl spotkań case-stage z liderami ukrainskich startupow na poziomie C-level, którzy z sukcesem rozszerzyli swój biznes na cały świat i pozyskać fundusze od międzynarodowych inwestorów i aniołów biznesu.

  • Do 10.000 PLN do wydatkowania w formie mentoringu i gotówki na zakup produktów/usług/materiałów*.

  • Bezpłatna przestrzeń coworkingowa w Warszawie w Co-work PUSB dla pracy, spotkań i nieformalnych wydarzeń.

  • Uczestnicy programu wsparcia zostaną zaproszeni na prezentację podczas konferencji w Warszawie (+online) pod koniec roku i będą mieli możliwość spotkać się z zainteresowanymi funduszami Venture Capital z Europy Środkowo-Wschodniej.

*Zgodnie z warunkami programu 33% kwoty wsparcia należy przeznaczyć na pracę z mentorami i ekspertami, resztę można przeznaczyć zgodnie z indywidualnym planem rozwoju i potrzebami każdego startupu.