W grudniu 2021 roku Uber Eats poinformował o zrealizowaniu pierwszej w historii dostawy posiłków w kosmos. Zamówienie przebyło prawie 400 km i w ciągu ponad 8 godzin zostało dostarczone do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pierwszym kurierem, który poszybował na orbitę został japoński przedsiębiorca Yusaku Maezawa. Co przyniesie 2022 rok?

Uber wprowadza nowe usługi i rozwija skrzydła

Użytkownicy aplikacji będą mogli wkrótce skorzystać z Asystenta Google by zamówić coś z Uber Eats. Wystarczy powiedzieć „OK Google” i poprosić po angielsku o posiłek ze współpracującej z dostawcą restauracji. Funkcja zamawiania głosowego zostanie wprowadzona na całym świecie latem bieżącego roku.

Dzięki świeżo wprowadzonym voucherom w aplikacji, organizatorzy imprez, czy eventów firmowych będą mogli od teraz także pokryć koszty przejazdów zaproszonych gości. Aby tego dokonać, wystarczy wprowadzenie szczegółów wydarzenia, ustalenie maksymalnej kwoty do pokrycia oraz udostępnienie gościom unikalnego kodu.

Następnie, obdarowani voucherami od Ubera sami ustalą, kiedy i dokąd pojadą. Organizator będzie płacić tylko za zrealizowane przejazdy, co zdaje się być bardzo wygodne. W ten sam sposób mają działać vouchery na dostawę posiłków w ramach Uber Eats. Nowa usługa jest już dostępna w Polsce w ramach usługi Uber dla Firm.

Uber Eats solidnie poszerza zakres usług w USA

Za pośrednictwem aplikacji będzie można teraz zamówić jedzenie na stadionach. Współpraca z firmą Postmates umożliwia użytkownikom pomijanie uciążliwych kolejek do punktów sprzedaży w trakcie dużych eventów. Nowa usługa Uber Eats jest już dostępna w Los Angeles, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Houston i San Jose. Dodatkowo aplikacja uruchomiła usługę we francuskim Rennes.

W Los Angeles uruchomione zostały także dwa programy autonomicznego dostarczania przesyłek. Przyjazne roboty firmy Serve Robotics oferują dostawy na krótkich dystansach. Motional tworzy w pełni elektryczne floty pojazdów autonomicznych, zaprojektowane tak, aby bezpiecznie poruszać się po ulicach miasta.

Co więcej, firma zapowiedziała także uruchomienie Uber Charter. Usługa pozwoli rezerwować party busy, vany osobowe, autokary — za z góry znaną cenę. Charter zostanie uruchomiony w USA jeszcze tego lata.

No właśnie, a co z Europą?

Popularna aplikacja do zamawiania przewozów osobowych zdaje się nie zatrzymywać. Na Starym Kontynencie właśnie wystartowała nowa sługa Uber Travel, która umożliwi rezerwacje przejazdów na każdym etapie podróży – za jednym kliknięciem.

Aby to zrobić, wystarczy podłączyć swoje konto Gmail, a platforma ma zająć się całą resztą. System będzie miał za zadanie koordynować wszystkie rezerwacje hoteli, lotów i restauracji w jednym miejscu. Dodatkowo, za każdy zarezerwowany przejazd z Uber Travel, użytkownicy otrzymają 10 proc. zwrotu w postaci środków na Uber Cash.

W USA niedługo mają pojawić się nowe udogodnienia dla członków programu Uber One. Oferowane rozwiązania zostały stworzone we współpracy z takimi partnerami jak: Marriott Bonvoy, CLEAR i obé Fitness. Nowi użytkownicy będą mogli otrzymać 30 USD zniżki na następną dostawę oraz bezpłatny pierwszy miesiąc członkostwa. Usługa jest już dostępna w Meksyku, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a wkrótce pojawi się w kolejnych krajach.

Sporo tego. Czy to już wszystko? Nic bardziej mylnego!

W ramach globalnego zobowiązania, Uber przymierza się do całkowitego przekształcenia w zeroemisyjną platformę. Firma kontynuuje działania mające na celu ułatwienie korzystania z pojazdów elektrycznych i zamierza wyrobić się z całym projektem do 2040 roku.

Zawarte w zeszłym roku partnerstwo z Hertz, umożliwi kierowcom z USA wypożyczanie ok. 50 000 samochodów marki Tesla. Uber Comfort Electric stanowić będzie wersję premium powyższego rozwiązania.

Do końca 2030 roku w dostępnej flocie aut klasy premium znajdą się zarówno auta Tesli jak i firmy Polestar. Usługa Comfort Electric jest już dostępna w Los Angeles, San Francisco, San Diego oraz Dubaju, ale wkrótce ma także wystartować w kolejnych miastach.

W ramach eco-transformacji Uber uruchomił także w swojej aplikacji EV Hub. Jest to punkt kompleksowej obsługi, w którym można uzyskać informacje, a nawet porównać koszty posiadania pojazdu elektrycznego oraz spalinowego.

Ponadto Uber pragnie ułatwić kierowcom ładowanie samochodów elektrycznych. Właśnie dlatego bezpośrednio do aplikacji dla kierowców dodana będzie mapa ładowania. Pokaże ona, gdzie znajdują się najbliższe ładowarki elektryczne, jakie są ich prędkości ładowania oraz jak do nich dotrzeć.