Uber


Uber to amerykański "jednorożec", który udostępnia aplikację do zamawiania przejazdów. Co to jest Uber? Jest to firma działająca w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Uber utożsamiany jest z pojęciem "uberyzacji", czyli ekonomii współdzielenia. Amerykański gigant krytykowany jest od momentu powstania. Główne zarzuty dotyczą kwestii rozliczenia podatków oraz omijania przepisów dotyczących przewozu osób regulujących m.in. działalność korporacji taksówkarskich. W maju 2019 roku Uber wchodzi na giełdę (IPO Ubera) - jego wycena przekracza ponad 90 mld dolarów, chociaż firma w swoim prospekcie emisyjnym  napisała, że może nigdy nie przynieść zysków. Uber działa w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Śląsku, Poznaniu i we Wrocławiu.
20 maja 2024, 06:03
Uber wprowadza nowe produkty. Miejsce w busie i opieka nad bliskimi

Uber zaprojektował nowe funkcje, takie jak Shuttle, Caregiver, rezerwacja UberX Share z wyprzedzeniem czy Uber One dla studentów.

20 marca 2024, 13:02
Kamery pokładowe w aplikacji. Uber wprowadza nową funkcję

Pasażerowie otrzymają powiadomienie o kamerze samochodowej, dzięki czemu będą mogli bezpłatnie anulować przejazd, jeśli nie chcą być nagrywani. 

8 marca 2024, 13:16
Nowa usługa taxi tylko dla kobiet. W Krakowie rusza Uber by Women

Do tej pory produkt łączący pasażerki z kierowczyniami dostępny był jedynie w stolicy Polski i cieszył się dużą popularnością.

23 lutego 2024, 11:06
Uber udostępnia współdzielenie przejazdów w Warszawie

22 lutego w Warszawie platforma Uber wystartowała z usługą UberX Share, która łączy pasażerów jadących w tym samym kierunku.

8 grudnia 2023, 11:02
Prezenty na ostatnią chwilę. Uber Eats łączy siły z Lisek.App

W ofercie znajdą się zarówno produkty spożywcze, jak i asortyment chemii gospodarczej, kosmetyków, akcesoriów elektronicznych oraz zabawek.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty