Partner serwisuVisa dla biznesu

Uber


Uber to amerykański "jednorożec", który udostępnia aplikację do zamawiania przejazdów. Co to jest Uber? Jest to firma działająca w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Uber utożsamiany jest z pojęciem "uberyzacji", czyli ekonomii współdzielenia. Amerykański gigant krytykowany jest od momentu powstania. Główne zarzuty dotyczą kwestii rozliczenia podatków oraz omijania przepisów dotyczących przewozu osób regulujących m.in. działalność korporacji taksówkarskich. W maju 2019 roku Uber wchodzi na giełdę (IPO Ubera) - jego wycena przekracza ponad 90 mld dolarów, chociaż firma w swoim prospekcie emisyjnym  napisała, że może nigdy nie przynieść zysków. Uber działa w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Śląsku, Poznaniu i we Wrocławiu.
Uber ma już certyfikat na wirtualną kasę fiskalną
December 29, 2020, 3:21 PM

Uber otrzymał już certyfikat Głównego Urzędu Miar na swoja wirtualną kasę fiskalną. Parę dni temu certyfikat otrzymało także rozwiązanie Bolta.

5 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, gdy korzystasz z Ubera
January 22, 2020, 3:32 PM

Na czym dokładnie polegają zmiany w Lex Uber i co oznaczają dla pasażerów i kierowców?

Miesięczna subskrypcja i nowa aplikacja. Idą duże zmiany w Uberze
September 27, 2019, 2:16 PM

Chodzi o takie inicjatywy jak miesięczna subskrypcja na korzystanie z usług Ubera, czy wspólna aplikacja do zamawiania przejazdów i jedzenia.

Uber wprowadza nowe ceny na dłuższych trasach
April 5, 2018, 1:21 PM

Uber w ostatnich miesiącach wprowadza duże zmiany. Tym razem zaskoczył swoich klientów zmianą cennika na dłuższych trasach. Dodatkowo możliwa będzie płatność gotówką – już nie tylko w Warszawie.