Partner serwisuVisa dla biznesu

Uber


Uber to amerykański "jednorożec", który udostępnia aplikację do zamawiania przejazdów. Co to jest Uber? Jest to firma działająca w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Uber utożsamiany jest z pojęciem "uberyzacji", czyli ekonomii współdzielenia. Amerykański gigant krytykowany jest od momentu powstania. Główne zarzuty dotyczą kwestii rozliczenia podatków oraz omijania przepisów dotyczących przewozu osób regulujących m.in. działalność korporacji taksówkarskich. W maju 2019 roku Uber wchodzi na giełdę (IPO Ubera) - jego wycena przekracza ponad 90 mld dolarów, chociaż firma w swoim prospekcie emisyjnym  napisała, że może nigdy nie przynieść zysków. Uber działa w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Śląsku, Poznaniu i we Wrocławiu.
Z Uber Airport skorzystało już ponad 100 tys. pasażerów w Polsce
28 września 2022, 13:38

Już od blisko 3 miesięcy pasażerowie wracający z Lotniska Chopina mogą zamawiać przejazdy korzystając ze specjalnego produktu Uber Airport.

Za przejazd Uberem zapłacisz BLIKIEM
22 września 2022, 11:17

Uber z okazji rozpoczęcia współpracy z BLIKIEM uruchomił promocję dla nowych klientów. Otrzymają oni 99 proc. zniżki na 3 pierwsze przejazdy opłacone BLIKIEM.

Nowości od Ubera. Autonomiczne dostawy, zamawianie przez Asystenta Google i planowanie podróży
18 maja 2022, 18:45

Dodatkowo dzięki świeżo wprowadzonym voucherom w aplikacji, organizatorzy imprez, czy eventów firmowych będą mogli od teraz także pokryć koszty przejazdów zaproszonych gości.

Uber wraca na Ukrainę i wznawia przejazdy w Kijowie
15 kwietnia 2022, 13:00

Poza Kijowem przejazdy będą dostępne we Lwowie, Czerniowce, Winnicy, Iwano-Frankowsku, Tarnopolu, Chmielnickim, Równych i Łucku.

Uber wjeżdża do Radomia
23 marca 2022, 09:24

Na start do wykorzystania są dwa kody rabatowe, które pozwolą zaoszczędzić nowym użytkownikom łącznie nawet 100 zł.