Od końcówki zeszłego tygodnia użytkownicy aplikacji mBanku mogą skorzystać z aktywacji usługi wielowalutowej, bezpieczniejszych płatności kartą, czy skanowania danych z dowodu rejestracyjnego samochodu na wnioskach o OC/AC.

Zarządzanie usługami na kartach i skanowanie danych z dowodu rejestracyjnego

Usługę wielowalutową można szybko włączyć z poziomu aplikacji mBanku, nawet jeśli klient nie posiadamy rachunków w walutach. Taka opcja jest dostępna w szczegółach wybranej karty debetowej.

Dodatkowo ochrona zagranicznych płatności ma być jeszcze prostsza. Przed wyjazdem można w aplikacji zablokować usługi takie jak surcharge (czyli dodatkowa opłata, którą pobiera zagraniczny operator za wypłatę z bankomatu) czy DCC (propozycja aby płacić w sklepach czy restauracjach we własnej walucie zamiast w lokalnej). Będzie można również zablokować pasek magnetyczny na karcie. W aplikacji można już także zarządzać swoją kartą wirtualną oraz sprawdzić jej dane.

Ostatnia nowość to skanowanie danych z dowodu rejestracyjnego samochodu na wnioskach o OC/AC. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba przepisywać danych swojego samochodu we wniosku o jego ubezpieczenie. Wystarczy zeskanować kod z pierwszej strony dowodu rejestracyjnego a aplikacja automatycznie uzupełni resztę.

Aplikacja mBanku już niedługo ma być dostępna w sklepie Huawei AppGallery – będzie to pierwsza bankowa apka z Polski, która znajdzie się w autorskim sklepie Huawei. To ważna wiadomość dla posiadaczy smartfonów chińskiego producenta, gdyż kilka miesięcy temu został on odcięty od wielu usług Google. Z danych mBanku wynika, że użytkownicy telefonów Huawei stanowią około 20% wszystkich klientów z aplikacją mBanku.