W grudniu ubiegłego roku bank wprowadził uproszczoną wersję aplikacji PeoPay dla nastolatków – zmodyfikowano wygląd aplikacji PeoPay – przywitanie i wybór z katalogu awatara, wprowadzono 15 wizerunków kart związanych z pasją gaming a uproszczone funkcje, z których najczęściej korzystają młodzi mają być zawsze pod ręką (przelew na telefon, BLIK, bilety komunikacyjne, przelewy na telefon i do banku).

 Osobista aplikacja PeoPay

Teraz Pekao zdecydował się dodać więcej możliwości personalizacji aplikacji. W nowych propozycjach są do wyboru 22 różne tła z motywami w kategoriach tematycznych: sport, podróże, rozrywka, lifestyle oraz 50 awatarów. Nowe funkcje są dostępne w aplikacji PeoPay w wersji 4.36.

Doświadczenie zdobyte przy podobnym wdrożeniu dla młodszej grupy w wieku 6-13 lat pokazało, że personalizacja tła została bardzo dobrze przyjęta i jest chętnie wykorzystywana przez najmłodszych. Od połowy grudnia 27 proc. użytkowników aplikacji PeoPay KIDS skorzystało z możliwości personalizacji aplikacji. Najczęściej dzieci wybierały motywy gamingowe, wzorowane na popularnych grach lub mających atrakcyjną wizualizację.

Dodatkowym powodem, aby przygodę finansową rozpocząć z Bankiem Pekao jest podwójna promocja 150 zł na start z Kontem Przekorzystnym oraz 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym Mój Skarb – czytamy w komunikacie.

Jak zdobyć nagrodę 150 zł na start dla dziecka?

Aby wziąć udział w promocji, pierwszy krok należy do dorosłych – wystarczy w Banku Pekao otworzyć dziecku Konto Przekorzystne dla młodych oraz rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Można to zrobić w Panelu rodzica w aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24 oraz w oddziale. W Banku Pekao rachunek dla osób młodych do 26. roku życia jest bezwarunkowo bezpłatny – darmowe jest prowadzenie konta, obsługa karty i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Bank rozpoczął już XXVII edycję promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom, z której można skorzystać do 15 maja 2023 r. Nagroda to 150 zł. Aby ją otrzymać dziecko powinno spełnić warunki, które są dopasowane do jego wieku w dniu otwarcia Konta Przekorzystnego. I tak nastolatkowie w wieku 13-17 lat, aby otrzymać pierwsza nagrodę w wysokości 50 zł, powinni zapisać się do promocji i mieć otwarte Konto Przekorzystne, kartę Mastercard Debit FX oraz aplikację PeoPay. Dodatkowy bonus 100 zł bank przeleje na rachunek nastolatka, jeśli ten do 1 czerwca 2023 r. wykona minimum 5 transakcji kartą do konta lub BLIK.

Dodatkowo bank oferuje możliwość skorzystania z oprocentowania aż 8 proc. w skali roku przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku oszczędnościowego Mój Skarb dla salda do 5000 zł. Do promocji można przystąpić do 15 maja 2023 r.