Mając na uwadze nowe trendy oraz coraz większe zainteresowanie gamingiem wśród młodych osób, Bank Pekao wprowadził nowości, którymi są:

  • karty do konta z wizerunkiem gamingowym;
  • nowy wygląd aplikacji PeoPay KIDS, tzw. „skórki” dla graczy;
  • uproszczona i bardziej dopasowana aplikacja PeoPay dla nastolatków.

W 2022 roku bank miał otworzyć blisko 200 tys. kont dla klientów w wieku do 26 lat. Co ciekawe, mobilni stają się także najmłodsi klienci banku w wieku 6-12 lat – w listopadzie liczba użytkowników aplikacji PeoPay Kids przekroczyła 100 tys. dzieci – czytamy w komunikacie.

Nowe karty z motywem gier i zmiany w aplikacji PeoPay

Bank zdecydował się wdrożyć serię 15 nowych wizerunków kart do konta z motywem gier. Wydanie karty do konta z wizerunkiem niestandardowym dla dzieci i młodzieży jest bezpłatne.

Dodatkowo dla małych fanów gier została wdrożona możliwość zmiany tła i ikon na wizerunek gamingowy dla poszczególnych sekcji w aplikacji PeoPay Kids. Nowe 4 „skórki” gamingowe są dostępne po pobraniu najnowszej wersji aplikacji ze sklepu Google Play lub App Store. Kolejne „skórki” będą dodawane stopniowo zarówno w aplikacji PeoPay Kids, jak i w aplikacji PeoPay.

Ostatnia aktualizacja aplikacji mobilnej PeoPay przyniosła zmiany nie tylko dla dorosłych, ale również nową odsłonę dla nastolatków. W najnowszej wersji aplikacji nastolatek ma możliwość:

  • personalizacji – może wybrać z katalogu taki awatar, jaki mu się spodoba;
  • używania funkcji dostosowanych do jego potrzeb – przelew na telefon, BLIK, bilety komunikacyjne;
  • korzystania z uproszczonej nawigacji – widać tylko wybrane funkcje, z których mogą skorzystać młodzi.

Nowa promocja dla dzieci

Dzieci marzące o własnym koncie i karcie mogą wziąć udział w nowej edycji promocji, w której zyskuje się nawet 150 zł na start. Wystarczy spełnić proste warunki, uzależnione od wieku dziecka w dniu otwarcia konta:

  • najmłodsi poniżej 6 lat – założyć Konto Przekorzystne i rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz zapewnić ponad 200 zł na koncie dziecka;
  • dzieci w wieku 6-12 lat – założyć produkty wchodzące w Pakiet PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, aplikacja PeoPay KIDS) i zapewnić ponad 200 zł na koncie dziecka;
  • nastolatki w wieku 13-17 lat – założyć młodej osobie Konto Przekorzystne, kartę do konta Mastercard Debit FX oraz aplikację PeoPay i dokonać płatności min. 5 razy kartą do konta lub BLIK.

Promocja obowiązuje do 31 stycznia 2023 r.

Dodatkowo na koncie oszczędnościowym dziecka Mój Skarb założonym do 9 stycznia 2023 r. Bank Pekao oferuje promocyjne oprocentowanie – aż 8% w skali roku do 5 000 zł przez 6 miesięcy od otwarcia.