Teraz, gdy klienci PKO BP wykonujący przelew zagraniczny i walutowy w iPKO, wpiszą podstawowe dane tego przelewu, kolejne pola będą prezentowane odpowiednio dla konkretnego scenariusza przelewu, np. różne w przypadku przelewów do krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, USA i Chin.

Nowe rozwiązania z zakresu przelewów zagranicznych w PKO BP

Są też nowe funkcje, w tym takie jak:

  • możliwość wskazania kodu celu płatności (wymaganego przez niektóre kraje np. Chiny),
  • powiadomienia o statusie przelewu (w wiadomości SMS informacja o tym, czy przelew doszedł do odbiorcy, czy został zwrócony do nadawcy),
  • wyszukiwarka kodu BIC (bezpośrednio na formatce przelewu wyszukiwanie według kryteriów: kraj, miasto, nazwa banku),
  • rozpoznawanie potencjalnych duplikatów przelewów (żeby pomyłkowo nie wykonać kolejny raz tego samego przelewu do tego samego odbiorcy na taką sama kwotę).
  • możliwość wskazania numeru rozliczeniowego dla banków w Kanadzie i Australii, zamiast kodu BIC (banki w tych krajach preferują identyfikację swoich oddziałów z wykorzystaniem tych numerów zamiast kodu BIC).

Klient dostaje też wiele podpowiedzi jak i dlaczego wypełnić niektóre pola, np. wyjaśniające zapis numerów rozliczeniowych do USA, Australii i Kanady. Jest także możliwość zlecenia przelewu do oddziałów zagranicznych PKO Banku Polskiego. Został też odświeżony wygląd, przykładowo – na liście walut oprócz skrótu waluty np. DKK prezentowana jest też flaga kraju i pełna nazwa „korona duńska”.

Klient dokonujący przelewu zagranicznego i walutowego może teraz szybko sprawdzić i wybrać (na jednym widoku) wszystkie rzeczywiście dostępne dla danego przelewu opcje trybu realizacji przelewu (standardowy, pilny, ekspres) oraz związane z nim opłaty, a także kto je pokrywa (nadawca, odbiorca, dzielone).

Teraz wykonanie przelewu zagranicznego i walutowego w PKO Banku Polskim zajmuje tylko 4 ekrany wraz z podsumowaniem i potwierdzeniem wykonania zlecenia. Jak wykonać taki przelew w serwisie internetowym iPKO? Trzeba wejść w sekcję „Płatności”, a następnie w „Przelew zagraniczny i walutowy”.

„Promocja na nowe środki” – nowa sekcja w ramach Konta Oszczędnościowego Plus w iPKO

Teraz klienci PKO Bank Polskiego wchodząc w iPKO w szczegóły Konta Oszczędnościowego Plus zobaczą nową sekcję – „Promocja na nowe środki”.

Znajdują się w niej najważniejsze informacje związane z taką promocją:

  • oprocentowanie nowych środków,
  • dzień odniesienia (w którym bank wylicza saldo pieniędzy na produktach depozytowych klienta i nadwyżkę nad tym saldem określaną przez bank jako nowe środki),
  • okres promocyjnego oprocentowania na koncie klienta,
  • kwota nowych środków objętych promocją,
  • suma pieniędzy klienta w PKO Banku Polskim na dzień odniesienia.

W przypadku korzystania przez klienta z iPKO na urządzeniach mobilnych opisane funkcje dla wygody użytkownika dostosowują się do danego urządzenia (w technologii RWD). Są też dostępne w dwóch dodatkowych wersjach językowych (angielskiej i ukraińskiej).