Krzysztof Pulkiewicz jest współtwórcą platformy Banqup, narzędzia dla przedsiębiorców i księgowych do zarządzania procesami administracyjnymi w firmie. Założyciel platformy Atsora oraz firmy BCMLogic, które oferują rozwiązania IT podmiotom z branży bankowości. Posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu bezpieczeństwem IT, tworzeniem i integracją systemów w branży bankowej i ubezpieczeniowej, łącznie z zajmowaniem pozycji Chief Security Officera w AXA na Europę Środkowo-Wschodnią. Teraz będzie odpowiadał za współpracę całej Unifiedpost Group  z bankami w Unii Europejskiej.

Zmiany w fintechu Banqup

Nowy country manager Mateusz Borowiak posiada blisko 20-letnie, międzynarodowe doświadczenie w IT dzięki pracy w firmach B2B z branży programistycznej, cloudowej oraz ERP. Przez wiele lat odpowiadał za rozwój sprzedaży rozwiązań finansowo-księgowych firmy Exact oraz pełnił rolę dyrektora ds. sprzedaży u partnera tej firmy.

Na początku kariery zawodowej, w wieku 20 lat, założył swój pierwszy biznes – software house, który na przestrzeni lat współpracował z najbardziej rozpoznawalnymi markami w Polsce i za granicą. Zarządzał kilkunastoosobową firmą tworzącą dedykowane systemy webowe klasy BPM. W wolnych chwilach chętnie gra w szachy oraz uprawia trekking w górach.

Twórcą Banqup jest belgijska firma Unifiedpost, która po przejęciu w 2020 r. polskiego fintechu Banqware rozwinęła swój system do fakturowania o usługi z zakresu open banking. Banqup to rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, dostępne obecnie w kilku krajach europejskich, m.in. w Holandii, Belgii, Hiszpanii.