Program Dobry Start wspiera 4,4 mln uczniów w Polsce 1 . To jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje rodzicom na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia (w przypadku orzeczenia o niepełnosprawności dziecka – do 24 roku życia). Więcej informacji na temat świadczenia znajduje się tutaj.

Obywatele Ukrainy również mają prawo do uzyskania 300 zł

1 lipca br. startuje przyjmowanie wniosków w ramach programu Dobry Start na rok szkolny 2022/2023. Klienci Banku Pekao mogą złożyć niezbędne dokumenty zarówno w bankowości internetowej Pekao24 jak aplikacji PeoPay. Warto tutaj podkreślić, że wnioski o powyższe świadczenie będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną.

Ze względu na przedłużającą się wojnę w Ukrainie, na podstawie art. 26 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, świadczenie Dobry Start przysługuje również Ukraińcom. Ubiegający się o dodatkowe 300 złotych muszą jednak najpierw posiadać numer PESEL.

Ponadto, od 1 lipca do 28 sierpnia Pekao S.A. wprowadza kolejną edycję popularnej promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”. Polega ona mniej więcej na tym, że za otwarcie konta dziecko może otrzymać od banku pierwsze kieszonkowe o wartości do 100 zł. Pierwsze 50 zł trafi na konto dziecka, jeśli do 28 sierpnia 2022 r. rodzic założy dziecku Konto Przekorzystne, Mój Skarb oraz zapisze je do promocji. Drugie 50 zł wpłynie po spełnieniu warunku aktywności, który uzależniony jest od wieku dziecka

— W tym roku uruchomiliśmy ukraińskojęzyczną stronę dotyczącą programu Dobry Start oraz możliwość aplikowania o świadczenie w aplikacji mobilnej PeoPay, czy bankowości elektronicznej – powiedział Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Więcej informacji na powyższe tematy znajdziemy na stronie: https://www.pekao.com.pl/o-banku/stopka/program-dobry-start.html