Warto przypomnieć, że Bank Pekao ma w swojej ofercie dla klientów indywidualnych aplikację mobilną PeoPay i bankowość internetową Pekao24 w języku ukraińskim. W tym języku dostępna jest także obsługa na infolinii banku.

Ułatwienia dla uchodźców przy zakładaniu konta w Pekao

Dotychczas obywatel Ukrainy zakładając konto w Banku Pekao musiał przedstawić paszport międzynarodowy (z transkrypcją na język łaciński) lub kartę pobytu lub ukraiński dowód osobisty ID Card lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca. W praktyce nie każdy uchodźca posiadał takie dokumenty.

Od teraz flagowy produkt banku – Konto Przekorzystne, jest dostępny dla Ukraińców na podstawie paszportu grażdanina (to lokalny ukraiński dowód tożsamości) bez transkrypcji na język łaciński wraz z zaświadczeniem o nadaniu numeru PESEL oraz oświadczeniem uchodźcy.

Wcześniej bank wprowadził specjalną ofertę dla ukraińskich obywateli. W jej ramach prowadzenie konta, karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą są bezpłatne. Pekao nie pobiera również opłat za przelewy na Ukrainę, obejmuje to transakcje klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Dodatkowo Bank Pekao, jako agent rozliczeniowy wyłączył usługę dynamicznego przeliczenia waluty (ang. DCC) dla kart wydanych przez banki ukraińskie. Ma to uchronić uchodźców przed dodatkowymi kosztami przewalutowania, których mogliby nie być świadomi.