– Sieć partnerów Mokka systematycznie rośnie, dzięki czemu nasze usługi dostępne są już w ponad 500 punktach sprzedaży w całej Polsce, a także u partnerów prowadzących sprzedaż internetową. Dzięki współpracy z Mokka nasi partnerzy zyskują również łatwiejszy dostęp do systemów płatności odroczonych w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, co jest szczególnie istotne dla sieci handlowych prowadzących sprzedaż za granicą – mówi Marek Biernacki, CEO Mokka w Polsce.

Mokka udostępnia rozwiązania BNPL w sklepach Kross

Dzięki rozwiązaniom Mokka klienci mają możliwość dokonania zakupów w salonach stacjonarnych Kross z możliwością odroczenia płatności o 30 dni. Klienci mogą też skorzystać z systemów ratalnych i rozłożyć płatność za zakupy do nawet na 10 miesięcy. W ramach promocji, która potrwa do 19.10.2022 r. klienci mogą kupić rowery, ale także komponenty i akcesoria rowerowe, czy też odzież sportową, i zapłacić za nią później, rozkładając płatność na 10 nieoprocentowanych rat.

Klienci Kross będą mogli zarządzać swoimi zakupami korzystając z aplikacji mobilnej Mokka, w ramach której każdy zalogowany użytkownik ma dostęp do historii zakupów, harmonogramu spłat, powiadomień o specjalnych ofertach dostępnych tylko dla użytkowników, a także do spłaty swoich zobowiązań.

Usługi typu „kup teraz, zapłać później” zdobywają popularność na całym świecie wśród wiodących sprzedawców i młodszych, aktywnych konsumentów. Oczekuje się, że globalny rynek BNPL osiągnie prawie 700 mld USD do 2025 roku, z czego Europa będzie stanowić największy rynek generujący ponad 45% całkowitego wolumenu, z CAGR (ang. Compound Annual Growth Rate) na poziomie +67% od 2019 do 2025 roku. W Polsce już 30% sklepów internetowych udostępnia płatności odroczone. Przewiduje się, że w przeciągu najbliższych 5 lat, odsetek płatności z wykorzystaniem produktów BNPL będzie rosnąć o 30% rocznie.